Hanna Solecka: Zamierzam stworzyć bokserski Real Madryt w Koszalinie

14409870_1107432905978907_4784156616568415873_oUdało nam się przeprowadzić rozmowę z koszalinianką Hanną Solecką, która w minionym roku imponowała formą w ringu. Zawodniczka Skorpionu Szczecin w przyszłości zamierza otworzyć szkółkę bokserską w Koszalinie, o tym i nie tylko przeczytacie w poniższym wywiadzie.


Za Tobą udany rok. Jaki sukces uważasz za najważniejszy?
H.S: Hat-trick Mistrzostw Polski, czyli potrójne złoto we wszystkich kategoriach wiekowych – młodzieżowiec, student, senior. Już sam udział na Mistrzostwach Świata w Kazachstanie był dla mnie sukcesem. Wygrałam także kilka turniejów w Europie.

Jaką walkę zapamiętasz na długo?
H.S: W listopadzie podczas prestiżowego turnieju Feliksa Stamma w Warszawie stoczyłam walkę z świeżo upieczoną Vice-mistrzynią świata studentek. Walka była zacięta do ostatniej sekundy, w końcu stawką pojedynku był wyjazd na ME. Wygrałam pojedynek, ale przez politykę Polskiego Związku Bokserskiego nie pojechałam. Tak naprawdę do dziś nie ma winnych w tej sprawie.

Jakiego pięściarza cenisz najbardziej?
H.S: Dariusza Michalczewskiego, pomimo ostatnich wydarzeń związanych z jego życiem. Co roku pomaga bezinteresownie finansowo dzieciakom. Kiedyś także wspierał mnie w sportowej karierze.

Na początku roku miałaś wyjechać na turniej do Serbii, dlaczego się nie udało?
H.S: Niestety, akurat panowały złe warunki pogodowe. Bardzo chciałam jechać na ten turniej, rok temu doszłam tam do finału, pokonując po drodze Hinduskę i Chorwatkę, dopiero w finale uległam niejednogłośnie Rosjance. Tym razem mierzyłam w złoto.

Gdzie w najbliższym czasie kibice będą mogli ciebie zobaczyć?
H.S: Niestety większość walk toczę za granicą, prawdopodobnie na początku lutego Szwecja, później Bułgaria i kilka wyjazdów do Niemiec. Pod koniec marca wystartuję na Mistrzostwach Polski seniorek i pewnie po raz trzeci stanę na najwyższym stopniu podium.

W nadchodzącym sezonie jaki stawiasz sobie cel?
H.S: Na pewno chciałabym wystartować na Mistrzostwach Europy, które podobno mają odbyć się w Polsce. Myślę, że to już czas aby zrobić wynik medalowy w boksie seniorskim. Poza tym chciałabym zająć się trenowaniem zawodników . Chcę, żeby w przyszłości powstał bokserski „Real Madryt” w Koszalinie. Chcę zostać trenerką, mam zamiar przenieść szczecińską myśl szkoleniową do Koszalina. Może wraz z rozwojem dyscypliny w naszym mieście powstaną klasy bokserskie jak w Szczecinie, gdzie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży.

Z jaką zawodniczką chciałabyś się zmierzyć w ringu?
H.S: Nie mam konkretniej zawodniczki, z którą chciałabym się zmierzyć, po prostu chcę walczyć z najlepszymi.

Dziękuje firmom, które mnie wspierają w rozwoju sportowym Euro-soft, Deber, Pepsport oraz Poundout Gear.

Hanna Solecka –  sukcesy:
– Mistrzyni Polski 2010, 2013, 2014, 2015, 2016
– Mistrzostwa Europy (złoto 2010, srebro 2012, brąz 2011)
– Mistrzyni Świata 2011