Johnson nowym akademikiem

k.JohnsonAZS Koszalin pozyskał nowego koszykarza. Został nim Kevin Johnson, który jest znany z występów na polskich parkietach. Akademicy zatrudnili Amerykanina na jeden miesiąc z opcją przedłużenia umowy do końca trwającego sezonu.Po raz pierwszy Johnson pojawił się w polskiej ekstraklasie w sezonie 2008/2009 wówczas związał się z Polonią Warszawa. Był to dobry czas dla Kevina, bo wiem był drugim zbierającym ligi. Następnie przeniósł się na Cypr, a później grał również w Tajlandii..

Pod koniec 2013 podpisał kontrakt z Polpharmą, gdzie był wyróżniającym się zawodnikiem. W 21 rozegranych meczach notował średnio 10,1 punktu oraz 11,6 zbiórki. Po świetnym sezonie w Polpharmie Starogard Gdański podpisał kontrakt w Polfarmexie Kutno, gdzie również był jedną z kluczowych postaci zespołu. W sezonie 2014/2015 zdobywał średnio 12 pkt. i 10,2 zbiórki na mecz, w kolejnym notował statystyki na poziomie 8,3 pkt. oraz 9,5 zb.. Dobry sezon zawodnika przerwała jednak kontuzja. Po powrocie do zdrowia Amerykanin dołączył do greckiej Doxy Lefkadas, z której przeniósł się ponownie do Polpharmy Starogard Gdański tuż przed końcem poprzedniego roku. Po rozegraniu czterech spotkań w barwach klubu z Kociewa zawodnik rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron. Opcję pozyskania tak doświadczonego zawodnika wykorzystał tym samym AZS Koszalin, który podpisał z amerykańskim środkowym miesięczny kontrakt próbny z możliwością przedłużenia przez klub do końca sezonu.

Klub zapewnia, że dokona wszelkich starań, by zawodnik został zgłoszony do rozgrywek przed niedzielnym meczem wyjazdowym z drużyną King Szczecin.