Solecka: W tym roku ponownie powalczę o Mistrzostwo Polski

17092496_1304295319662680_2141459838_nHanna Solecka w rozpoczętym niedawno roku zamierza ponownie sięgnąć po tytuł mistrzyni Polski. Następnie zawodniczka wyjedzie szlifować formę na zagranicznym obozie. Jednocześnie koszalinianka studiuje i jest na etapie pisania pracy licencjackiej. Co jeszcze u utalentowanej pięściarki? Więcej w poniższym wywiadzie.

Od naszej ostatniej rozmowy minęło kilka tygodni. Co w tym czasie działo się w twojej karierze?
– Stoczyłam dwie walki w Szwecji. Wygrałam pierwszy pojedynek, w sumie drugi też, ale sędziowe ogłosili zwycięstwo mojej przeciwniczki. Niestety takie zjawiska dalej mają miejsce w sporcie. Prawo gospodarza.

W niedalekiej przyszłości powalczysz o tytuł mistrzyni Polski. Której z rywalek obawiasz się najbardziej?
– Jadę bronić tytułu, raczej większych obaw nie mam, ale szanuję każdą przeciwniczkę. Na pewno nikogo nie lekceważę. Zamierzam pokazać się jak z najlepszej strony. Kolejny rok jestem faworytką w swojej wadze, nie zawiodę.

Jak zamierzasz się przygotowywać do tych prestiżowych zawodów?
– Przygotowania będę kontynuować w swoim klubie, w sumie to już ostatnia prosta do zawodów. Nie mam większych problemów z wagą, więc niedługo zacznę skupiać się na „łapaniu świeżości”.

Masz zaplanowane walki sparingowe?
– Do Mistrzostw Polski jest coraz mniej czasu, więc zdam się na pomoc swoich klubowych koleżanek. Po MP planujemy zorganizować wyjazd sparingowy do Dublina lub Londynu, ale to jeszcze nic pewnego.

Boks w dzisiejszych czasach to dość drogi sport. Czy ktoś wspiera twoje poczynania w ringu?
– Każdy sport staje się drogi na profesjonalnym poziomie. Dzięki wsparciu różnych firm mogę się rozwijać bez podejmowania dodatkowego zarobku. Dziękuję firmom, które są ze mną: Euro-soft – wykrywanie podsłuchu i gps, Pepsport.pl – suplementacja, Deber – studio fotograficzne w Koszalinie oraz Poundout Gear – odzież sportowa.

Możesz krótko opisać jak to się stało, że takie firmy zaczęły Tobie pomagać w odniesieniu sukcesu?
– Nawiązywaniem  kontaktów ze sponsorami i mediami zajmuje się mój wieloletni partner. Bardzo mi pomaga, samej byłoby mi ciężko pogodzić wszystkie sprawy. Trenuję intensywnie dwa razy dziennie, poza tym studiuje wychowanie fizyczne na Uniwersytecie Szczecińskim,a także jestem na etapie pisania pracy licencjackiej.

 

Zobacz, również: Hanna Solecka: Zamierzam stworzyć bokserski Real Madryt w Koszalinie