Gwardia Koszalin podejmuje Elanę

Już dzisiaj Gwardia Koszalin rozpocznie rundę wiosenną sezonu 2016/2017. Pierwsze spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie, bowiem podopieczni Tadeusza Żakiety są wiceliderem, zaś Elana czwarta ze stratą jednego punktu do Koszalina.
W przerwie zimowej zespół z Torunia nie tracił czasu. Skład Elany przeszedł prawdziwą rewolucję. Szeregi Elany wzmocnili m.in. Piotr Charzewski, Bartosz Żurek, Krystian Born, Marcin Kajca, Krystian Karbowski, Patryk Aleksandrowicz. Najciekawszym jednak ruchem transferowym ostatnich dni jest sprowadzenie do klubu Roberta Kłosa. Wychowanek Elany latem 2003 roku podpisał kontrakt z Zagłębiem Lubin, co dało przełom w jego karierze. W barwach Zagłębia zagrał 65 spotkań, aż w 2006 roku przeszedł do Widzewa Łódź. W nowym zespole szybko znalazł miejsce w podstawowej „jedenastce”, a z czasem stał się kapitanem klubu. W 2008 roku Kłos zmienił barwy klubowe na kolejny niegdyś silny klub z ekstraklasy – Odrę Wodzisław Śląski, w której zagrał 38 spotkań. W sumie Robert Kłos ma za sobą 117 spotkań na poziomie Ekstraklasy. Teraz przed Kłosem cel, awans do II ligi z Elaną.

Największym osłabieniem Gwardii jest odejście najlepszego strzelca Mateusza Kołodziejskiego. Zawodnik postanowił wspierać swoją żonę, która przeniosła się do Greckiej ekstraklasy piłki ręcznej. Ponadto Mateusz znalazł zatrudnienie w jednym z zespołów niższych lig Grecji. Gwardię opuścił Bartłomiej Oleszczuk, który został wypożyczony do Wieży Postomino. Wypożyczany w rundzie jesiennej Yuki Namoto do Leśnika Manowo, teraz wzmocni szeregi KKS 1925 Kalisz, również na wypożyczeniu. Natomiast do Manowa wypożyczony został Marek Zdanowicz. Do Astry na wypożyczenie trafił junior Damian Brodowski. Okres wypożyczenia został przedłużony innym młodym graczom – Szymonowi Chaciowi i Bartłomiejowi Maciukajciowi (odpowiednio do Gryfa Polanów i Leśnika Manowo).

Szeregi koszalinian zasilił m.in. Przemysław Brzeziański. W poprzednim sezonie „Brzezian” był najskuteczniejszym graczem Gwardii. Jesienią Przemek występował, zaś w II-ligowych Błękitnych Stargard. W zespole ze Stargardu wystąpił w piętnastu ligowych spotkaniach. Do Gwardii dołączyli, również środkowi pomocnicy 22-letni Krystian Przyborowski i 19-letni Rafał Majtyka.

Zapowiada się ciekawe spotkanie. Początek w sobotę 11 marca o godzinie 14:00 w Koszalinie. Warto dodać, że na Pomorze Środkowe wybiera się spora grupa fanów Elany.