Prądziński z brązem w Sao Paulo

pradzinski_2Paweł Prądziński razem z Janem Rudzińskim wywalczyli brązowe medale podczas 32 turnieju International Badminton Cup, który odbył się w Sao Paulo w Brazylii. Dobry start pozwoli biało-czerwonej parze awansować o około 40 pozycji w światowym rankingu.

Rywalizację Polacy rozpoczęli od pokonania reprezentantów gospodarzy Felippe Cury Fonseca i Alex Yuwan Tjong 2:0 (21:13, 21:15). Następnie mieli stoczyć pojedynek z Milan Dratva i Matej Hlinican ze Słowacji, ale ich rywale się wycofali z rywalizacji.

W ćwierćfinałowym starciu biało-czerwoni pokonali parę z Austrii – Daniel Grassmuck i Luka Wraber 2:0 (21:18, 22:20).

Kolejna walka to już starcie półfinałowe z Rosjanami – Evgenij Dremin i Denis Grachev. Niestety Prądziński i Rudziński musieli uznać wyższość rywali przegrywając 0:2 (16:21, 13:21).

Porażka oznacza, że duet biało-czerwonych wraca do kraju z brązowymi medalami. Wspomniani reprezentanci Rosji byli rozstawieni z numerem 1, a w finale pokonali parę Niemiecko-Czeską Adam Mendrek / Jonathan Persson 2:0 (21:17, 21:16)

Prądziński i Rudziński w przyszły weekend (17-19 marzec) będą rywalizować w Limie (Peru) o kolejne punkty do światowego rankingu. Ponadto turniej w Brazylii, a także w Peru są szansą wywalczenia kwalifikacji do Mistrzostw Świata i Igrzysk Olimpijskich.

Wyniki pojedynków Prądziński / Rudziński

brazylia turniej