Solecka, Kusiak i Wójcik ze złotymi medalami

17092496_1304295319662680_2141459838_nSylwia Kusiak i Hanna Solecka pochodzące z Koszalina oraz Ela Wójcik z Karlina zostały mistrzyniami Polski w boksie. Wszystkie panie potwierdziły, że są w bardzo dobrej formie i z powodzeniem reprezentują Pomorze Środkowe na tle zawodniczek z całego kraju.

Pierwsza walkę o złoto miała stoczyć w wadze 69 kg Hanna Solecka (Skorpion Szczecin), ale jej rywalka Larysa Sabiniarz z UKS Boxing Team Chojnice nie podjęła rękawicy. Koszalinianka wygrała walkowerem, ale jesteśmy pewni, że znając Solecką pokonałaby rywalkę. Hania wywalczyła złoto Mistrzostw Polski trzeci raz z rzędu.

Następnie w wadze 75 kg do ringu wyszła Elżbieta Wójcik (Róża Karlino), która po jednostronnym pojedynku pokonała Karolinę Koszewską-Łukasik z Legii FC Warszawa na punkty 4:1.

Wielkie emocje dostarczyła walka Sylwii Kusiak z Patrycją Kiwak w wadze 81 kg. Podchodząca z Koszalina reprezentantka Skorpion Szczecin po wyrównanym pojedynku pokonała swoją klubową koleżankę 3:2.

Dla Sylwii Kusiak był to już szósty w karierze złoty medal Mistrzostw Polski Seniorek. Hanna Solecka i Elżbieta Wójcik sięgnęły po trzecie złoto w karierze.

Mistrzyniami Polski A.D. 2017 zostały (w kolejności wag): Adrianna Marczewska (Boksing Zielona Góra, 48 kg), Angelika Grońska (06 Kleofas AZS AWF Katowice, 51 kg), Laura Grzyb (BKS Jastrzębie-Zdrój, 54 kg), Aneta Rygielska (Pomorzanin Toruń, 57 kg), Kinga Szlachcic (Boksing Zielona Góra, 60 kg), Kinga Siwa (SAKO Gdańsk, 64 kg), Hanna Solecka (Skorpion Szczecin, 69 kg), Elżbieta Wójcik (KSW Róża Karlino, 75 kg), Sylwia Kusiak (BKS Skorpion Szczecin, 81 kg) i Lidia Fidura (GUKS Carbo Gliwice).

WYNIKI WALK FINAŁOWYCH [na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

48 KG: Adrianna Marczewska (Boksing Zielona Góra) – Wiktoria Sądej (Legia FC Warszawa) 5-0
51 KG: Angelika Grońska (06 Kleofas AZS AWF Katowice) – Sandra Drabik (SOMA Boxing Kielce) WO.
54 KG: Laura Grzyb (BKS Jastrzębie-Zdrój) – Milena Zglenicka (Pomorzanin Toruń) 3-2
57 KG: Aneta Rygielska (Pomorzanin Toruń) – Sandra Kruk (Niestowarzyszona) 4-1
60 KG: Kinga Szlachcic (Boksing Zielona Góra) – Paulina Jakubczyk (KSW Róża Karlino) 4-1
64 KG: Kinga Siwa (SAKO Gdańsk) – Aleksandra Talaga (06 Kleofas AZS AWF Katowice) 5-0
69 KG: Hanna Solecka (Skorpion Szczecin) – Larysa Sabiniarz (UKS Boxing Team Chojnice) WO.
75 KG: Elżbieta Wójcik (KSW Róża Karlino) – Karolina Koszewska-Łukasik (Legia FC Warszawa) 4-1
81 KG: Sylwia Kusiak (BKS Skorpion Szczecin) – Patrycja Kiwak (BKS Skorpion Szczecin) 3-2
+81 KG: Lidia Fidura (GUKS Carbo Gliwice) – Paulina Laskowska (Obra Zbąszyń) AB 1

 

zobacz, również:
Boks: Trzy zawodniczki z regionu w finałach!

 

Dodaj komentarz