Koszalińskie sukcesy w Luboniu

20170527_171739  W Luboniu odbyły się V Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Judo w zawodach startował po rocznej przerwie Arkadiusz Małecki zawodnik Klubu Sportowego Judo Gwardia Koszalin .Podopieczny trenerów Cezarego Wojniusza i Mariana Standowicza na powyższej imprezie zdominował swoich przeciwników w kat.I umiarkowanej do 66 kg wywalczył Mistrza Polski.
Małecki wygrał cztery walki przed czasem pokonał następujących przecIMG_0670iwników:
Macieja Kryger z UKS KEN Judo Gdańsk
Kamila Kubiaka z UKS -ABA Judo Gdańsk
Kamila Markwat z Akademi Judo Poznań
Rafała Koterskiego z Górnika Konin

– Jest to  Arka Małeckiego  już drugi złoty medal na Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Judo, Napewno najważniejszy,najceniejszy gdyż jest po przeszczepie nerki i bardzo długo powracał do zdrowia ,miesiącami przebywał w szpitalu, ale na szczęście wszystko dobrze się skończyło. – opowiedział Cezary Wojniusz.

W tych zawodach najważniejszy jest start nie medale dla osób niepełnosprawnych, gdyż mogą rywalizować między sobą. Spełniają swoje marzenia i nabierają wiary i siły w dalsze życie.
20170527_112844W Luboniu, również odbył się Puchar Polski Seniorek i Seniorów w Judo w zawodach dobry debiut odnotował zawodnik Gwardii Koszalin Patryk Rusin, który w kat.+100 kg wywalczył brązowy medal.

Zawodnik Gwardii wygrał dwie walki przed czasem w rewelacyjnym stylu. W pierwszej walce pokonał Przemysława Szutę z KS AZS AWFi S Gdańsk, a następnie  Bartosza Sawinieć z TS Gwardia Olsztyn. Walkę o final przegrał z Damianem Nasiadko z Wybrzeża Gdańsk póżniejszym zwycięzcą tej kategorii.

Dla Patryka Rusina był to pierwszy start w grupie seniorów zawsze miał drobne kontuzje, które go wykluczały z zawodów. Jest to jego drugi sukces w ostatnim okresie czasu, gdyż miesiąc temu wywalczył w Kątach Wrocławskich tytuł Wicemistrza Polski Młodzieży w Judo.