Nishi legionistą

nishiTsubasa Nishi, były zawodnik m.in. Gwardii Koszalin został nowym zawodnikiem stołecznej Legii. Japończyk ma wzmocnić zespół rezerw mistrza Polski.


27-letni pomocnik jest pierwszym graczem w historii „Wojskowych” pochodzącym z Kraju Kwitnącej Wiśni. Pierwszym polskim klubem Tsubasy była koszalińska Gwardia, w której grał od zimy 2013. W barwach koszalińskiego klubu rozegrał łącznie 28 ligowych meczów, w których strzelił cztery bramki.

Następnie w  2014 roku przeniósł się do Lechii Gdańsk, gdzie choć nie zdołał zadebiutować na boiskach ekstraklasy, to swoimi udanymi występami w trzecioligowych rezerwach zwrócił na siebie uwagę klubów z zaplecza ekstraklasy. W 2015 roku trafił do występującego wówczas w pierwszej lidze – Widzewa Łódź, rozgrywając w tym zespole dwanaście ligowych meczów.

Od sezonu 2015/16 występował w innym pierwszoligowcu – Stomilu Olsztyn. Szczególnie poprzedni sezon był dla Tsubasy udany. Były gracz Gwardii należał w poprzednich rozgrywkach do motorów napędowych drużyny z Olsztyna. W 33 spotkaniach strzelił siedem goli oraz zanotował pięć asyst.

W ostatnich tygodniach działacze Mistrza Polski zmienili model funkcjonowania zespołu rezerw. Od nadchodzących rozgrywek kadra „dwójki” ma być oparta nie tylko na młodych graczach z drużyny juniorów, ale również na specjalnie wyselekcjonowanych zawodnikach bardziej doświadczonych, którzy mają podnieść poziom zespołu i umożliwić mu walkę o awans do drugiej ligi.