Szczypiorniści Gwardii Koszalin w pierwszej lidze!

gwardia-koszalin-pilka-recznaSzczypiorniści Gwardii Koszalin w nadchodzącym sezonie 2017/2018 występować będą w rozgrywkach pierwszej ligi. Teraz przed zarządem koszalińskiego klubu wielkie wyzwanie, aby sprostać postawionemu wyzwaniu. Rozgrywki zaplecza PGNiG Superligi rozpoczną się na początku września.

Podopieczni Piotra Stasiuka przygotowania do rozgrywek rozpoczną w poniedziałek 24 lipca. Gwardziści przed rozpoczęciem sezonu zamierzają rozegrać kilka ciekawych sparingów m.in. z atrakcyjnymi rywalami z Norwegii oraz Niemiec. Ponadto wszyscy zawodnicy, którzy rywalizowali w poprzednim sezonie zapowiedzieli, że będą grać, również w nadchodzącym rozgrywkach. Szkoleniowiec Piotr Stasiuk zapowiedział, że jego podopieczni będą mieli możliwość trenowania dwa razy dziennie, co powinno dobrze przygotować zawodników do czekającego ich wyzwania.

Poziom rywali z pewnością będzie dużo wyższy, niż w II lidze, co jednocześnie podniesie zaangażowanie wszystkich zawodników koszalińskiego zespołu. Spotkania Gwardia rozgrywać będzie w hali przy ul. Fałata 34. Jednocześnie zarząd beniaminka pierwszej ligi postara się zorganizowania kilka pojedynków w hali Widowiskowo Sportowej przy ul. Śniadeckich.

Komunikat otrzymany przez zarząd Gwardii Koszalin: W dniu 14 lipca br. Komisarz Ligi PGNiG Superligi Piotr Łebek odmówił przyznania klubowi KPR Legionowo licencji na współzawodnictwo w rozgrywkach PGNiG Superligi w sezonie 2017/2018. Legionowo odwołuje się od tej decyzji. Na niej skorzystali jednak piłkarze ręczni koszalińskiej Gwardii, którzy co prawda  w minionym sezonie zajęli dopiero trzecie miejsce w rozgrywkach drugiej ligi, ale teraz ze względu na konieczność zatwierdzenia terminarzu (początek rozgrywek I ligi 9 września) otrzymali od władz związku propozycję gry w I lidze.

W nadchodzącym sezonie w rozgrywkach pierwszej lii będzie występować nie jak dotychczas 28, a 32 zespoły podzielone na dwie grupy A i B.
Dodajmy, że Gwardia Koszalin do pierwszej ligi powraca po 14 latach.