Dzisiaj poznamy rywali szczypiornistów Gwardii

IMG_7777Dzisiaj (20 lipca) poznamy ostateczny skład rozgrywek I ligi piłkarzy mężczyzn. W nadchodzącym sezonie w rozgrywkach pierwszej ligi będzie występować nie jak dotychczas 28, a 32 zespoły podzielone na dwie grupy A i B.  Jedną z drużyn, która będzie rywalizować na zapleczu PGNiG Superligi jest koszalińska Gwardia.

Piłkarze ręczni Gwardii Koszalin po czternastu latach wracają do rozgrywek pierwszej ligi. Podopieczni Piotra Stasiuka od kilku lat starali się o awans do wyższej ligi, a teraz ta sztuka się udała. Sezon pierwszej ligi rozpocznie się 9 września.

W południe nastąpi losowanie rozgrywek. Dopiero wówczas poznamy ostateczny skład uczestników.

Obsada I ligi może okazać się zaskoczeniem. Blisko pozostania na tym szczeblu jest spadkowicz – MKS Mazur Sierpc,  w gronie pierwszoligowców znajdzie się m.in. Gwardia Koszalin. Wiadomo, że rezerwy Vive Tauronu Kielce zastąpi KSZO Odlewnia Ostrowiec Św., pierwotnie spadkowicz. W lidze, bez konieczności rozgrywania barażów, pozostały MTS Chrzanów i GKS Żukowo. Niewykluczone też, że niektóre drużyny zostaną przeniesione z grupy A do B (i odwrotnie).

20 lipca godzina 12:00 poznamy rywali Gwardii w rozgrywkach pierwszej ligi