Gwardia rozpoczyna II ligę od pokonania Znicza Pruszków!

Znicz Pruszków - Gwardia Koszalin

Gwardia Koszalin odnisła zwycięstwo w meczu inaugurującym rozgrywki w II lidze. Podopieczni Tadeusza Żakiety w Pruszkowie pokonali miejscowego Znicza 2:1. Rywal koszalinian jeszcze w poprzednim sezonie rywalizował na boiskach pierwszej ligi.

Pierwsi w spotkaniu prowadzili piłkarze Znicza Pruszków. Już w 11 minucie piękna akcja i bramka KAMILA WŁODYKI! Od kilku minut pruszkowski Znicz przeważał w tym spotkaniu. Włodyka przebiegł z piłką kilka metrów, uderzył ze skraju pola karnego przy bliższym słupku i w ten sposób pokonany po raz pierwszy w tym sezonie był Adrian Hartleb.

Na odpowiedź Gwardii czekaliśmy do 23 minuty, wówwczas Misztal (bramkarz Znicza) wychodzi daleko do wbiegającego w pole karne gospodarzy Brzeziańskiego. Misztal zaczał wracać się do bramki, a napastnik gości podaje do ADRIANA KWIATKOWSKIEGO, który bardzo celnym uderzeniem pokonuje golkipera gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1.
Po zmianie stron w 63 minucie PRZEMYSŁAW BRZEZIAŃSKI wyprowadza gości na prowadzenie! Świetna akcja Mikołajczaka, który przebiegł z piłką wzdłuż pola karnego rywala i zagrał na prawe skrzydło do Kwiatkowskiego. Wyszedł do skrzydłowego Znicza Misztal, a Kwiatkowski wystawia piłkę Brzeziańskiemu. Ten uderza do pustej bramki.
W 81 minucie bramkarz Znicza interweniował poza polem karnym i za to zagranie został ukarany czerwoną kartką. Znicz kończył mecz w „10”.Piotr Misztal faulował poza polem karnym  Szuberta. Sędzia bez zastanowienia pokazuje czerwony kartonik. W bramce Znicza do ostatniego gwizdka arbitra grał zawodnik z pola – Tarnowski.