Polacy jadą na Euro!

IMG_6240Komplet publiczności, emocje do końca spotkania, wspaniała atmosfera i upragniony awans na mistrzostwa Europy – tak w skrócie można podsumować pojedynek Polska – Węgry, który odbył się w Koszalinie. Biało-czerwoni pokonali swoich rywali 6:4 w rewanżowym meczu el. ME i awansowali na mistrzostwa Starego Kontynentu.

Już w 6 minucie Rafał Franz wyprowadził Polaków na dwubramkowe prowadzenie. Już w 8 minucie kontaktowego gola zdobyli Węgrzy. Jeszcze w pierwszej połowie przyjezdni zdołali doprowadzić do remisu 2:2.

Po zmianie stron Polska starała się odzyskać prowadzenie. W 27 minucie bramkę dającą prowadzenie zdobyli biało-czerwoni. Następnie poszli za ciosem i w kilka minut zrobiło się 6:2. W końcówce spotkania Węgrzy zdołali zdobyć dwie bramki. Ostatecznie Polska wygrała 6:4 i to nasza reprezentacja zagra na początku przyszłego roku w mistrzostwach Starego Kontynentu, które odbędą się w Słowenii w dniach 30 stycznia – 10 lutego.

Warto wspomnieć, że w pierwszym meczu Węgrzy pokonali Polaków 2:1.

Polska – Węgry 6:4 (2:2)
Franz 6′, 6′, Wojciechowski 27′, Kubik 32′, 34′, Solecki 36′ – Horvath 8′, Droth 14′, 40′, Hosszu 36′

Skład reprezentacji Polski: Michał Kałuża – Mikołaj Zastawnik, Tomasz Lutecki, Marcin Mikołajewicz, Tomasz Kriezel, Michał Kubik, Przemysław Dewucki, Robert Gładczak, Maciej Mizgajski, Dominik Solecki, Rafał Franz, Krzysztof Elsner, Sebastian Wojciechowski.