AZS walczył z faworyzowanym Anwilem

zap Anwil Włocławek - AZS KoszalinAZS Koszalin po wyrównanym spotkaniu przegrał 83:75 na inaugurację Polskiej Ligi Koszykówki z faworyzowanym Anwilem Włocławek. Dobre zawody zagrał Kacper Młynarski, który zdobył 18 punktów – wszystkie punkty zdobył z dystansu!

Anwil spotkanie rozpoczął od prowadzenia 6:0. Akademicy w kolejnych minutach zdołali dogonić rywala, a następnie po rzutach wolnych Szymona Kiwilszy wyszli na prowadzenie 19:18. Niestety w kolejnych fragmentach niedzielnej rywalizacji AZS zmuszony był gonić rywali.

Akademicy ambitnie walczyli na przestrzeni całego spotkania. Podopieczni Milicicia w pewnym momencie prowadzili nawet różnicą 17 punków. Jednak waleczne serce graczy z Koszalina w kolejnych minutach spotkania zdołał zmniejszyć straty. Ostatecznie we Włocławku wygrał Anwil 83:75, ale AZS nie powinien się wstydzić po tej inauguracyjnej konfrontacji.