Wicemistrzowie w formie

zap azs - polski cukierAZS Koszalin przegrał przed własną publicznością z wicemistrzami Polski – Polskim Cukrem Toruń 63:90. Glenn Cosey był najlepszym zawodnikiem gości – zanotował 20 punktów, 4 zbiórki i 3 asysty. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Damian Jeszke z 13 punktami i 7 zbiórkami.
Od pierwszych minut skutecznością imponował Glenn Cosey, który dwoma rzutami wyprowadził toruński zespół na prowadzenie 11:4. AZS zdołał zbliżyć się jeszcze na jeden punkt. Jednak pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem 22:17 Polskiego Cukru.

W drugiej kwarcie przyjezdni byli skuteczniejsi w defensywie, co przełożyło się na powiększanie wypracowanej przewagi przez zespół z Torunia. AZS po pierwszej połowie przegrywał różnicą 17 puntów – 28:45.

Koszalinianie po zmianie stron starali się nawiązać walkę. Trzecia ćwiartka była najbardziej wyrównanym fragmentem spotkania. Akademicy wygrali tą kwartę, ale zaledwie jednym punktem. Przed decydującą odsłoną było 50:65 dla gości.

Ostatnie dziesięć minut to popis torunian. Ostatecznie spotkanie zakończyła się porażką akademików 63:90.