Gwardia wznawia rozgrywki. Koszalinianie podejmują SMS

IMG_7777Podopieczni Piotra Stasiuka w sobotę 2 grudnia we własnej hali zmierzą się z najsłabszą drużyną w lidze SMS-em ZPRP Gdańsk. Gospodarze są faworytem tej rywalizacji, ale młody zespół z Trójmiasta zawsze walczy do ostatnich sekund o korzystny rezultat.Ostatnie ligowe pojedynki dla szczypiornistów z Koszalina były niezbyt udane. W czterech swoich ostatnich spotkaniach koszalinianie przegrali z Mazurem Sierpc 22:27, ograli MKS Grudziądz 27:23, ulegi 24:34 Stali Gorzów, a w ostatnim spotkaniu doznali „wstydliwej” porażki z Sokołem Porcelana Lubiana Kościerzyna 15:29.

Zespół SMS-u tworzą głównie młodzi zawodnicy. Ostatnie spotkania to pasmo porażek, ale ich wielkość pokazuje, że SMS grać w piłkę ręczną potrafi. W czterech ostatnich spotkaniach drużyna z Trójmiasta przegrała ze Stalą Gorzów 26:32, Sokołem Porcelana Lubiana Kościerzyna 26:28, AZS-em UW Warszawa 25:28 oraz w ostatniej kolejce po rzutach karnych z Orlen Wisłą Płock 3:4, w spotkaniu był remis 33:33.

Najskuteczniejszym graczem SMS-u jest obecnie Piotr Rybcki, który w 9 meczach zdobył 46 bramek. Natomiast najskuteczniejszy w zespole Gwardii, Patryk Kiciński rzucił już 62 trafienia i jest obecnie wiceliderem klasyfikacji strzelców.

Spotkanie odbędzie się 2 grudnia o godzinie 16:00 w koszalińskiej hali Gwardia.