Akademiczki podejmują nieobliczalną Piotrcovię

IMG_8935W niedzielę 4 lutego w koszalińskie szczypiornistki z Energa AZS podejmować będą Piotrcovię Piotrków Trybunalski, która do spotkania podejdzie po pokonaniu GTPR Gdynia. Spotkanie zapowiada się niezwykle emocjonująco.Ostatnie tygodnie są szczęśliwe dla akademiczek, które od czterech spotkań są niepokonane, w tym czasie Energa AZS odniosła trzy ligowe zwycięstwa oraz wywalczyła awans do ćwierćfinałów Pucharu Polski. Podopieczne Anity Unijat w ostatnich tygodniach pokonały Zagłębie Lubin 24:21, Koronę Handball Kielce 40:29, KPR Kobierzyce 26:21, a w Pucharze Polski Energa AZS wyeliminowała Sośnicę Gliwice, po zwycięstwie 38:20.

Piotrcovia, również jest w wysokiej formie. Ostatnie wyniki zespołu z Piotrkowa prezentują się następująco zwycięstwo z KPR Jelenią Góra 27:25, porażka 21:30 z MKS-em Lublin, zwycięstwo 28:25 z UKS-em PCM Kościerzyna. Jednak największą niespodzianką jest pokonanie GTPR Gdynia 25:23.

Najskuteczniejszą zawodniczką w zespole z Koszalina jest obecnie Romana Roszak, która w piętnastu spotkaniach zdybyła 91 bramek. W drużynie z Piotrkowa najskuteczniejsza jest Monika Kopertowska, która uzbierała 74 trafienia w piętnastu pojedynkach.

Spotkanie odbędzie się w niedzielę 4 lutego o godzinie 17:00 w koszalińskiej hali Widowiskowo Sportowej.

 

Dodaj komentarz