Akademiczki kontynuują serię zwycięstw

040218_IMI_IMG_5095Energa AZS pokonała we własnej hali Piotrcovią Piotrków Trybunalski 32:26. Gospodynie odniosły czwarte zwycięstwo z rzędu.Koszalinianki przed spotkaniem były faworytkami, ale Piotrcovia do pojedynku podchodziła po pokonaniu zespołu z Gdyni. Zapowiadało się wyrównane spotkanie.

Pierwsze fragmenty pokazały, że to Energa AZS będzie stroną przeważającą. Już w 6 minucie przewaga Koszalina wynosiła pięć bramek. Pierwszy gol dla Piotrcovii padł w siódmej minucie. Po upływie kolejnych sześciu minut zespół akademiczek prowadził już 10:1.

W kolejnych fragmentach pojedynek był wyrównany.  W 20 minucie podopieczne Anity Unijat prowadziły 14:4. Pierwsza połowa zakończyła się ostatecznie 19:9.

W drugiej połowie akademiczki starały się kontrolować boiskowe wydarzenia. W 45 minucie gospodynie prowadziły 26:17. Niedługo później przyjezdne zaczynały zmniejszać straty i w 51 minucie było już „tylko” 27:21.

Ostatnie fragmenty spotkania nie odmieniły losów spotkania. Ostatecznie Energa AZS wygrała zasłużenie 32:26.

Warto wspomnieć, że na ławkę rezerwowych koszalinianek powróciła po dwóch tygodniach przerwy spowodowanej problemami zdrowotnymi Beata Kowalczyk. Kapitan Energa AZS w spotkaniu nie dostała jednak szansy zaprezentowania własnych umiejętności.

 

Galeria / fot. Jacek Imiołek

[Best_Wordpress_Gallery id=”175″ gal_title=”Superliga 2017/018: Energa AZS Koszalin – Piotrcovia Piotrków Trybunalski”]

Galeria / fot. Alex

[Best_Wordpress_Gallery id=”176″ gal_title=”Superliga 2017/2018: Energa AZS Koszalin – Piotrcovia fot. Alex”]

 

Dodaj komentarz