Energa AZS liczy się w walce o medale!

040218_IMI_IMG_5095Energa AZS nadal liczy się w walce o medale Superligi kobiet. W środę 28 marca koszalinianki pokonały na wyjeździe aktualne mistrzynie Polski GTPR Gdynia, po rzutach karnych 4:1. Najskuteczniejszą w barwach akademiczek była Gabriela Urbaniak, która rzuciła 6 bramek.

Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla koszalinianek, które po trafieniach kadrowiczek Romany Roszak i Moniki Michałów prowadziły 2:1 w 3 minucie rywalizacji. Pierwsze na dwa trafienia odskoczyły gospodynie, które po bramce Aleksandry Zych w 12 minucie objęły prowadzenie 6:4. Spotkanie było wyrównane do 25 minuty. W końcówce pierwszej połowy podopieczne Anity Unijat zdołały uzyskać pięć bramek zaliczki przed drugą połową. Energa AZS po 30 minutach rywalizacji prowadziła 17:11.

Po zmianie stron akademiczki przez wiele minut utrzymywały przewagę z pierwszej połowy. Kwadrans przed końcem akademiczki nadal posiadały pięciobramkowe prowadzenie 23:18. Niestety ostatnie piętnaście minut należało do mistrzyń Polski, które po znakomitej końcówce zdołały doprowadzić do remisu 26:26.

Do wyłonienia rzutów karnych potrzebne były rzutu karne, w których lepiej radziły sobie koszalinianki. Rzuty z 7 metrów dały Enerdze AZS zwycięstwo 4:1.  Obecnie Energa AZS zajmuje trzecie miejsce z przewagą jednego punktu nad Startem Elbląg, który ma o jeden mecz rozegrany mniej.