Koszalin najlepszy w Polsce

31786610_1845152592175719_3827993046847324160_o

Wspaniałe trzydniowe emocje zafundowali nam piłkarze UKS SP7 Koszalin na boiskach w Warszawie. zawodnicy z Koszalina wygrali wszystkie mecze podczas finałów „Tymbarku” na boiskach Legii i Stadionie PGE Narodowym.
W Wielkim Finale piłkarze trenujący w AP Bałtyk Koszalin pokonali Jedynkę Krasnystaw 3:1 (1:1). Sen się spełnił. Koszalin zdobywa Puchar Tymbarku w kategorii U-12 chłopców. Brawa dla wszystkich zawodników, brawa dla trenera Piotra Stołowskiego, który prowadził drużynę w Warszawie. Szkoła Podstawowa nr 7 w Koszalinie i działający tam UKS SP 7 Koszalin, najlepsza w Polsce.

Skład UKS SP 7 Koszalin: Sebastian Chać, Tymon Bogacz, Kamil Chwałowski, Michał Wiewióra, Michał Kondak, Adrian Przyborek, Daniel Burzyński, Rafał Jakubowski, Miłosz Stępnik i Mikołaj Tudruj (król strzelców Wielkiego Finału).
Trenerem zespołu jest Piotr Stołowski a kierownikiem w Warszawie był Waldemar Sołek.

Z zawodnikami na co dzień zajęcia obok P. Stołowskiego prowadzą Bartłomiej Kuniczuk i Jakub Husejko, z zawodnikami z rocznika 2007 Wiktor Butrym oraz z trenującym z rocznikiem 2004 Mikołajem – Łukasz Korszański). Wszystkim bardzo, ale to bardzo wielkie gratulacje.

To wielki sukces, zwłaszcza piłkarzy i trenerów, ale nie byłoby tego sukcesu bez zaangażowania rodziców, którzy na co dzień są ze swoimi chłopakami w klubie a obowiązkowo na każdym meczu i turnieju. Dla nich wszystkich, serdeczne gratulacje.

Po wielu latach współpracy KKPN Bałtyk Koszalin z SP 7, Gimnazjum nr 6 i Liceum nr 6, pod patronatem Urzędu Miejskiego w Koszalinie. Byliśmy świadkami wielu sukcesów

  • brązowe medale Mistrzostw Polski w kategorii U-19 w 2011 roku,
  •  zespół juniorów starszych przez 4 sezony grał w CLJ (w sezonie 2015/16 zajął 9 miejsce w Polsce)
  • zespół juniorów młodszych przez 3 sezony awansował do ligi Makroregionalnej a w 2018 roku cieszyliśmy się z awansu do CLJM.

Teraz przyszedł kolejny wielki sukces, mistrzostwo w turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategorii U-12 chłopców.

Obecnie zawodnicy, którzy triumfowali w Warszawie powrócą do rozgrywek ligowych, ale jeszcze w tym miesiącu (11-13 maja) wyjadą na turniej piłkarski Autohaus Gotta Mörfelden CUP koło Frankfurtu nad Menem.