Energa AZS nie dała rady MKS-owi

IMG_0507Energa AZS przegrała na wyjeździe ze świeżo upieczonymi mistrzyniami Polski z MKS-u Perła Lublin 23:29. Najskuteczniejsza koszalinianka Romana Roszak rzuciła 9 bramek.

Wynik spotkania otworzyła Marta Gęga, a chwilę później na 2:0 podwyższyła Kinga Achruk. Koszalinianki odpowiedziały bramkami Gabrieli Urbaniak i Pauliny Traczk. Po 5 minutach był remis 2:2. Następnie pewne już mistrzostwa Polski zawodniczki z Lublina ponownie odskoczyły na dwa trafiena. Podopieczne Anity Unijat starały się odrabiać straty, ale przewaga MKS-u zaczęła rosnąć. W 19 minucie akademiczki przegrywały już 6:11. Koszalinianki w końcówce pierwszej połowy zdołały zmniejszyć straty do trzech trafień – 12:15.

Druga połowa rozpoczęła się od powiększenia przewagi MKS-u do pięciu trafień. W 40 minucie po bramce Gabrieli Urbaniak akademiczki traciły już tylko trzy trafienia. Niestety w kolejnych minutach MKS nie dał się dogonić i pewnie zmierzał po zwycięstwo. Ostatecznie Energa AZS przegrała w Lublinie 23:29.