Energa AZS podejmuje mistrza. Walka o brąz trwa

290418_IMI_IMG_7144

Superliga kobiet wkracza w decydującą fazę sezonu. W środę 9 maja Energa AZS podejmie świeżo upieczonego mistrza Polski – MKS Perła Lublin. Koszalinianki muszą wygrać, aby zachować szansę na trzecie miejsce na koniec sezonu. Bezpośredni rywal akademiczek KRAM Start Elbląg mierzy się z Pogonią Szczecin.
Zespół z Koszalina w ostatniej kolejce pokonał na wyjeździe wicelidera rozgrywek Zagłębie Lubin 20:19. MKS w miniony weekend rywalizował w pierwszym meczu finałowym Challenge Cup, gdzie na wyjeździe zremisował z Rocasa Gran Canaria 22:22. Zespół z Lublina na mecz z Energą AZS Koszalin przyjedzie prosto z lotniska. Podopieczne Anity Unijat mogą być niemal pewne, że szkoleniowiec mistrzyń Polski w Koszalinie da szanse zmienniczkom.

Energa AZS do pojedynku podejdzie w pełni zmobilizowana, bowiem wygrana spowoduje, że o medalu zdecyduje ostatnia kolejka. Warto wspomnieć, że w ostatniej serii spotkań Koszalin mierzy się z Elblągiem i prawdopodobnie ten mecz zadecyduje o medalu brązowym.

MKS Perła Lublin rozegrała dotychczas 29 spotkań, w których wywalczył 82 punkty. Energa AZS z 62 punktami na koncie zajmuje obecnie czwartą lokatę ze stratą jednego punktu do trzeciego Startu Elbląg.

W zespole koszalińskim najskuteczniejsza Romana Roszak zdobyła dotychczas 195 bramek i jest wiceliderką klasyfikacji najskuteczniejszych. W drużynie MKS-u Perła Lublin najwięcej goli rzuciła Dagmara Nocuń – 135.

Spotkanie Energi AZS z MKS-em Perła Lublin odbędzie się w środę 9 maja o godzinie 17:00.