Bałtyk walczy o finał Pucharu Polski

baltyk-koszalin

W środę 23 maja zespół seniorów Bałtyku Koszalin zagra w Koszalinie z liderem III ligi, Świtem Skolwin Szczecin w ramach półfinalu Pucharu Polski ZZPN Szczecin.


Drużyna Bałtyku w świetnym stylu awansowała do III ligi i obecnie pucharowa rywalizacja jest głównym celem podopiecznych Mariusza Lenartowicza. Przeciwnik, to lider i faworyt rozgrywek trzecioligowych. Zdaniem wszystkich obserwatorów to zespół, który zdecydowanie góruje umiejętnościami na tym szczeblu rozgrywek. Jednak wciąż nie mogą być pewni awansu do II ligi, gdyż bardzo naciska ich Elana Toruń a szans nie stracił jeszcze Bałtyk Gdynia. I właśnie gdynianie będą rywalem Skolwina w najbliższej kolejce ligowej.

Konfrontacja z tak silnym rywalem pozwoli koszalinianom ocenić jak wysoki jest poziom sportowy w III lidze. Pojedynek z rezerwami Pogoni, które również grają w III lidze, pokazał, że Bałtyk jest w stanie grać z nimi jak równy z równym.

W meczu nie zespół Mariusza Lenartowicza nie zagra w najsilniejszym składzie. Za czerwoną kartkę w ćwierćfinale pauzuje Seweryn Fijołek. Kontuzje eliminują Jakuba Karpińskiego i najprawdopodobniej Damiana Kupisza i Pawła Raka. Na szczęście w tej rundzie trener Bałtyku dysponuje długim i wyrównanym składem, a dodatkowo po kontuzji powraca ostoja defensywy Arkadiusz Jasitczak.

Wszystkich sympatyków piłki nożnej w Koszalinie zapraszamy na to widowisko piłkarskie. Emocji na pewno nie zabraknie. Początek w środę 23 maja o godzinie 18:00 na stadionie przy ul. Andersa w Koszalinie.

 

Dodaj komentarz