Mierzą się z nieobliczalną Piotrcovią

010918_IMI_IMG_2542

Energa AZS Koszalin 19 września przed własną publicznością spróbuje odnieść czwarte ligowe zwycięstwo w sezonie. Rywalem koszalinianek będzie Piotrcovia Piotrków Trybunalski – drużyna, która potrafi powalczyć ze Startem Elbląg, a niedługo później dostać „łomot” od Ruchu Chorzów.


Koszalinianki rozgrywki rozpoczęły pod pokonania Ruchu Chorzów 30:25. Następnie akademiczki rozbiły na wyjeździe UKS PCM Kościerzyna 41:20. W ostatniej kolejce bez większych problemów Energa AZS wygrała z Koroną Handball Kielce 36:28.

Zespół z Piotrkowa w sezon wszedł bardzo dobrze przegrywając dopiero po karnych ze Startem Elbląg, po 60 minutach był remis 24:24, a w rzutach karnych Piotrcovia przegrała 4:5. W drugiej kolejce najbliższy rywal akademiczek został rozbity przez chorzowski Ruch 18:32. Ostatnie ligowe spotkanie Piotrcovia wygrała 35:31.

W klasyfikacji najskuteczniejszych na czele znajduje się Romana Roszak z 26 trafieniami na koncie. Natomiast najskuteczniejsza zawodniczka Piotrcovii Agata Wypych z 20 golami na koncie zajmuje piątą lokatę w klasyfikacji strzelczyń.

Spotkanie Energi AZS Koszalin z Piotrcovią Piotrków Trybunalski odbędzie się 19 września o godzinie 18:30 w koszalińskiej Hali Widowiskowo Sportowej.