Dzisiaj derby Pomorza Środkowego

300918_IMI_IMG_4563

Podopieczni Mariusza Lenartowicza po zwycięstwie nad Wdą Świecie w sobotę 6 października zmierzą się w Kołobrzegu z Kotwica. Gospodarze jeszcze u siebie nie przegrali, zaś Bałtyk nie wygrał w trwającym sezonie na wyjeździe. Czy derby Pomorza Środkowego będą szczęśliwe dla koszalinian?Bałtyk Koszalin w trwającym sezonie zdecydowanie lepiej radzi sobie na własnym boisku, gdzie wywalczył siedem ze wszystkich ośmiu punktów. W meczach wyjazdowych Bałtyk poległ 0:6 z Polonią Środa Wlkp., zremisował 2:2 z Pogonią II Szczecin, a także przegrał 1:3 z Górnikiem Konin i 0:1 ze Świtem Skolwin. Natomiast beniaminek trzeciej ligi na własnym boisku w trwającym sezonie przegrał 0:2 z Lechem II Poznań, zremisował 2:2 z Gwardią Koszalin, przegrał 2:3 z Chemikiem Bydgoszcz, a także pokonał 2:1 Wierzycę Pelplin, a także Wdę Świecie 3:2. W między czasie Bałtyk po dogrywce przegrał 1:3 z Rozwojem Katowice w Pucharze Polski.

Drużyna z Kołobrzegu zdecydowanie lepiej radzi sobie we własnym obiekcie, gdzie wywalczyła trzynaście z siedemnastu punków. Kotwica na własnym boisku w trwającym sezonie jeszcze nie przegrała. W dotychczasowych meczach kołobrzeżanie przed własną publicznością pokonali 1:0 Pogoń II Szczecin, 2:0 Górnik Konin, 4:0 Świt Skolwin, 2:1 Jarotę Jarocin oraz zremisowała 2:2 z Radunią Stężyca. W spotkaniach wyjazdowych Kotwica radzi sobie zdecydowanie gorzej, czego dowodem są porażki 0:2 z Chemikiem Bydgoszcz oraz 2:4 z Bałtykiem Gdynia, zaś w innych wyjazdowych meczach Kotwica pokonała 2:1 Wierzycę Pelplin oraz zremisowała 2:2 z Wdą Świecie.

Najskuteczniejszymi graczami Kotwicy są Sebastian Deja i Adrian Szynka, którzy mają po trzy trafienia. W zespole Bałtyku najskuteczniejszy Paweł Łysiak, również ma na swoim koncie trzy bramki.

Po dziewięciu kolejkach trwającego sezonu Kotwica Kołobrzeg zajmuje ósmą lokatę z siedemnastoma punktami na koncie, zaś Bałtyk z ośmioma punktami jest trzynasty.

Warto wspomnieć, że ostatni raz Kotwica z Bałtykiem mierzyła się 6 czerwca w finale Pucharu Polski ZZPN, gdzie Bałtyk wygrał 1:0 po bramce Krystiana Krauze. Jednocześnie była to ostatnia porażka kołobrzeżan na własnym boisku.

Spotkanie rozpocznie się w sobotę 6 października o godzinie 18:00 w Kołobrzegu.