Gwardyjka Cup już w niedzielę!

42167310_1741118539349004_6317566025315385344_n

Dla niektórych to nowość, niektórzy już nieco wiedzieli, ale teraz już wszystko jasne – GWARDYJKA CUP rusza z pełna energią. Już niebawem 14 października 2018 roku pierwszy Turniej piłkarski GWARDYJKA CuP dzieci rocznik 2011 na rzecz Maciusia Grzybowskiego, który od dwóch lat walczy z rzadką chorobą genetyczną, stwardnieniem guzowatym oraz padaczką lekooporna. Patronat nad imprezą objął m.in. SPORTOWIEC.INFO


Cały dochód z imprezy zostanie przekazany na rzecz Maciusia diagnostyki w Niemczech i kontynuowania jego codziennej rehablilitacji.

Celem głównym imprezy jest przede wszystkim szerzenie pomocy dla tak potrzebujących maluchów jak Maciuś, jednak oprawa sportowa i przede wszystkim szerzenie sportu wśród dzieci również jest nierozłącznym elementem tego eventu.

Turniej zostanie rozegrany na Hali sportowej KS Gwardia w Koszalinie na boiskach ze sztuczną trawiastą nawierzchnią.

Wszystkich serdecznie zapraszamy gdyż poza zmaganiami piłkarskimi będzie można skorzystać z wielu atrakcji, wziąć udział w wielu konkursach i loteriach z atrakcyjnymi nagrodami, a także wylicytować ciekawe kolekcjonerskie rzeczy związane ze sportem i nie tylko, a także zobaczyć pokazy i poznać trenerów z różnych dziedzin sportowych.

Zbiórkę rozpoczynamy już 24 września 2018 roku, stąd zapraszam do śledzenia naszej strony, będziemy informować na bieżąco o miejscach gdzie można znaleźć nasze puszki i wspomóc akcje.

Skąd pomysł organizacji GWARDYJKA CUP?
Pomysł eventu zrodził się zupełnie przypadkiem,ale wróćmy do początku. Nazywamy się Kasia i Łukasz Czajkowscy i jesteśmy małżeństwem z dorobkiem dwóch synów Marcela 7 latka i Gabriela 1,5 roku.Przez całe nasze życie sport i aktywność fizyczna odgrywa wielką rolę i zajmuje większość czasu. Obecnie już nie trenujemy zawodowo, zostawiliśmy to naszym dzieciom, a w sumie narazie starszemu synowi i rozwijaniu jego pasji.

Marcel 7 latek – trenuje piłkę nożna w klubie Gwardia Koszalin, a także taniec break dance w jednej z bardziej znanych i cenionych formacji tego tańca – N.A.S.A – mieli oni zaszyty nawet być na audiencji w Watykanie u papieża Jana Pawła II.Piłka nożna i taniec w życiu Marcela odgrywają już ważna role, jest zakochany w obu tych dziedzinach.

Gabriel jest jeszcze nieco za mały jednak już widać ze treningi brata bardzo go interesują. No i któregoś dnia pojechaliśmy na turniej z synem Marcelem – w drodze powrotnej padło pytanie : dlaczego tylko cały czas jeździmy na turnieje, a nie gramy w Koszalinie?

Zastanowiło to nas … zaczęliśmy myśleć o tym i zagłębiać temat, zrodził się pomysł, że przecież możemy cos zorganizować … były to tylko dalekie plany … w trakcie treningów tańca Marcel bardzo podbudował swoją pewność siebie i bardzo byliśmy i jesteśmy wdzięczni za to Marcinowi Cinkowi Grzybowskiemu – trenerowi.

Znamy się z Marcinem już długo i wiedząc jakim jest dobrym człowiekiem byliśmy zdruzgotani jak dowiedzieliśmy się o poważnej chorobie jego synka Maciusia Grzybowskiego, który choruje na bardzo rzadka chorobę – stwardnienie guzowate i padaczka lekooporna… łącząc te dwie sytuacje postanowiliśmy ze spróbujemy w takim razie połączyć wszystko w jedno – stad zrodził się pomysł turnieju piłkarskiego dzieci jako zbiórki charytatywnej … mało tego w międzyczasie wszystko nabrało sensu gdy właśnie Marcin stał się trenerem mentalnym młodzieży trenującej w klubie Gwardia Koszalin … obie pasje naszego syna i chęć niesienia pomocy dała nam tyle energii, że niemożliwe stało się realne … pozyskaliśmy wielu sponsorów, wiele osób chciało się w to włączyć i oto jest – GWARDYJKA cup już 14 października 2018.

Udało nam się załatwić boiska ze sztuczna nawierzchnia, które przygotowujemy aby rozłożyć je na hali ZOS Gwardia, aby przybliżyć dzieciom grę w piłkę na trawie.

Pozyskaliśmy trochę drogocennych kolekcjonerskich sportowych rzeczy od kilku sportowców światowej rangi.

Naszym patronatem stało się Radio Eska i media lokalne, w tym portal SPORTOWIEC.INFO

Dla nas to wielki sukces gdyż my nie liczyliśmy na taki rozmach … jesteśmy bardzo zadowoleni z tego co zrobiliśmy … krok po kroku…

Oczywiście cała zbiórka jest zgłoszona oficjalnie do ministerstwa pod nazwa Gwardyjska Cup.
chcemy pokazać ze można pomagać motywować w zupełnie naturalny sposób…

https://www.facebook.com/gwardiakoszalin/videos/245693776128453/

Organizatorzy
Katarzyna Czajkowska tel. 668003994
Łukasz Czajkowski tel. 698837082