Piłkarze wracają do gry o stawkę

W sobotę 2 marca na boiska po zimowej przerwie powracają zawodnicy w naszym koszalińskim okręgu. Pierwszymi meczami o stawkę będą pojedynki w okręgowym Pucharze Polski. W Złocieńsku Gwardia Koszalin zmierzy się z Olimpem, zaś w Czaplinku miejscowy Lech podejmie Bałtyk Koszalin.

 

W sobotę 2 marca na boiska po zimowej przerwie powracają zawodnicy w naszym koszalińskim okręgu. Pierwszymi meczami o stawkę będą pojedynki w okręgowym Pucharze Polski. W Złocieńcu Gwardia Koszalin zmierzy się z Olimpem, zaś w Czaplinku miejscowy Lech podejmie Bałtyk Koszalin.

2.03.2019 – Gwardia Koszalin – Olimp Złocieniec, początek o godzinie 13:00

Przygodę z okręgowym Pucharem Polski 2018/2019 koszalińska Gwardia dopiero rozpoczyna, zaś jej rywal Olimp Złocieniec w drodze do IV rundy wyeliminował już dwóch rywali. W drugiej fazie pucharu, Olimp bez większego wysiłku wyeliminował Redłovię Redło wygrywając 3:0. W trzeciej rundzie Złocienie czekała znacznie cięższa przeprawa. Olimp dopiero po rzutach karnych wyeliminował Hubertusa Biały Bór, po 90 minutach był remis 1:1, a w karnych Olimp wygrał 5:4.

W trwającym sezonie Olimp występuje w koszalińskiej klasie okręgowej. Po pierwszej rundzie zmagań Olimp zajmuje odległe 16 miejsce w stawce 17 zespołów.

2.03.2019 – Lech Czaplinek – Bałtyk Koszalin, początek o godzinie 15:00


Koszaliski Bałtyk ma za sobą już jedno spotkanie w okręgowym Pucharze Polski. W trzeciej rundzie koszalinianie pokonali na wyjeździe Kotwicę II Kołobrzej 4:2. Rywal Bałtyku, Lech Czaplinek w drodze do spotkana z koszalińskim zespołem musiał przejść dwóch rywali. W drugiej rundzie Lech bez większego trudu wygrał 9:0 z Santosem Kłębowiec, zaś w trzeciej rundzie pucharu zespół z Czaplinka wygrał 2:0 z Koroną Człopa.

Lech to obecnie wicelider koszalińskie klasy okręgowej. Po rundzie jesiennej Czaplinek z 38 punktami plasuje się za plecami Błoni Barwice jedynie dzięki gorszemu bilansowi spotkań bezpośrednich.

Wszystkie mecze IV rundy Pucharu Polski KOZPN

  • Orzeł Wałcz – Gryf Polanów – 3:0 v/o
  • Błonie Barwice – Kotwica Kołobrzeg
  • Lech Czaplinek – Bałtyk Koszalin – mecz 2 marca (sobota) 2019 r. godzina 15:00
  • Sokół Karlino – MKP Szczecinek
  • Darłovia Darłowo – Rasel Dygowo
  • Olimp Złocieniec- Gwardia Koszalin
  • Pogoń Połczyn Zdrój – Olimp Gościno – mecz 3 kwietnia (środa) 2019 r. godzina 17:00
  • Zefir Wyszewo – Leśnik Manowo – mecz odbędzie się na Euroboisku Stadion Bałtyk

Warto wspomnieć, że Bałtyk i Gwardia w trwającym sezonie próbowali swoich sił w Pucharze Polski ogólnopolskim. W rundzie wstępnej Gwardia przegrała w rzutach karnych z ROW 1964 4:5 (po 90 minutach był remis 1:1), zaś Bałtyk w pierwszej rundzie przegrał po dogrywce z Rozwojem Katowice 1:3.

Dodajmy, że Bałtyk Koszalin broni wywalczonego Pucharu Polski ZZPN. W finale 2017/2018, koszalinianie wygrali 1:0 z kołobrzeską Kotwicą.

V runda Pucharu Polski KOZPN odbędzie się w dniu 17.04.2019 r. (środa) o godzinie 17:30.