Gwardia nadal bez wygranej wiosną

Gwardia Koszalin dostała dotkliwej porażki. Podopieczni Tadeusza Żakiety w 21 kolejce przegrali na boisku wicelidera Mieszka Gniezno 1:4. Była to czwarta z rzędu porażka koszalinian w trzeciej lidze.

Pierwsza połowa była pełna walki i bardzo wyrównana. Pierwsze trafienie padło w 29 minucie, wówczas Mateusz Waniczak wykorzystał rzut karny. Jeszcze w pierwszej połowie Gwardia zdołała doprowadzić do wyrównania. Po jednym z dośrodkowań Szymon Pająk pokonał własnego bramkarza. Do przerwy remis 1:1.

Po zmianie stron w 55 minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził były piłkarz Gwardii Koszalin – Radosław Mikołajczak. W 81 minucie było już 3:1 po trafieniu Damiana Pawlaka. Ostatnie trafienie padło w 90 minucie, a jego autorem był strzelec pierwszej bramki w meczu Ławniczak. Gwardia przegraław Gnieźnie 1:4 i coraz gorsza jest sytuacja Gwardii Koszalin.

W 22 kolejca Gwardia w Koszalinie zmierzy się z KP Starogard Gdański. Spotkanie zaplanowano na 6 kwietnia. Początek o godzinie 16:00.