Niestety… piąta wiosenna porażka

Gwardia Koszalin doznała piątej porażki w rundzie wiosennej. W meczu 22 kolejki trzeciej ligi koszalinianie przegrali z KP Starogard Gdański 0:2.

Pierwsze trzydzieści minut nie było zbyt interesujące. Żadna z drużyn nie potrafiła poważnie zagrozić defensywie rywala. Dużo ciekawiej było w ostatnim kwadransie pierwszej połowy. W 34 minucie powinno być 1:0, Aleksander Karbowiak minął bramkarza, ale futbolówka po jego strzale trafiła jedynie w słupek. Kilka chwil później Karbowiak dośrodkował z narożnika boiska, a strzał Jakuba Czyżewskiego z trudem obronił bramkarz Starogardu. Niestety w 45 minucie bramkę do szatni zdobyli goście, a dokładniej Wojciech Zyska. Do przerwy 1:0 dla KP.

Po zmianie stron bardzo szybko drugi cios zadali przyjezdni. Długi wyrzut piłki z autu minął niemal wszystkich, ale nie Rafała Jankowskiego, który mocnym uderzeniem wpakował piłkę do siatki. Podopieczni Tadeusza Żakiety starali się zdobyć kontaktowego gola. Niestety Gwardii brakowało pomysłu na przechytrzenie defensywy zespołu ze Starogardu. Ostatecznie Gwardia doznała piątej porażki z rzędu w trzeciej lidze. Z każdym meczem coraz bardziej komplikuje się sytuacja koszalinian w walce o pozostanie w gronie trzecioligowców.

W 23 kolejce Gwardia zmierzy się na wyjeździe z Sokołem Kleczew, który obecnie zajmuje siódmą pozycję. Koszalinianie są obecnie na 15 lokacie.