Akademiczki wygrywają i są coraz bliżej medalu

Energa AZS Koszalin po wyrównanym spotkaniu wygrała z KPR-em Kobierzyce 26:20. Znakomicie w barwach KPR-u zagrała Kinga Jakubowska, która rzuciła 9 bramek. W zespole Anity Unijat najskuteczniejsze były Paula Mazurek 6 goli i Tamara Smbatian 5 trafień.

Pierwsze minuty spotkania niespodziewanie należały do gospodyń, które w 7 minucie prowadziły już 5:1. Akademiczki w kolejnych minutach odrabiały straty i udało się doprowadzić do wyrównania w 18 minucie było 7:7. Do końca pierwsze połowy Energa AZS, ani razu nie zdołała wyjść na prowadzenie. Na przerwę oba zespoły schodziły z wynikiem 12:12.

Po zmianie stron gospodynie nie zamierzały się poddać i w dalszym ciągu walczyły o zwycięstwo. Energa AZS po raz pierwszy wyszła na dwubramkowe prowadzenie w 47 minucie – 19:17. W końcówce spotkania koszalinianki podwyższyły jeszcze prowadzenie i ostatecznie wygrały 26:20 z KPR Kobierzyce.

W sobotę Energa AZS Koszalin zmierzy się na wyjeździe ze zmierzającym po mistrzostwo Polski MKS-em Perła Lublin. Akademiczki są trzecie i są bliskie zapewnienia sobie brązowych medali.