III liga: Gwardia Koszalin- Kotwica Kołobrzeg 0:2 (0:0)

Gwardia Koszalin przegrała w derbach Pomorza Środkowego 2:0 z Kotwicą Kołobrzeg. Zespół Łukasza Drożdżala nadal czeka na pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Spotkanie od początku było wyrównane, ale lepsze wrażenie sprawiali gospodarze. Gwardia od pierwszych minut grała daleko od własnej bramki, co sprawiało sporo problemów Kotwicy. W 20 minucie Bartosz Maciąg popełnił dwa „juniorskie” błędy, po czym w doskonałej sytuacji znalazł się Michał Marczak. Jednak dobrą interwencją popisał się Adrian Hartleb i zażegnał niebezpieczeństwo pod swoją bramką.

W 31 minucie kolejną szansę mieli goście, ale strzał z rzutu wolnego Ciarkowskiego nie znalazł drogi do bramki. W pierwszej połowie bramek kibice na stadionie w Koszalinie nie oglądali.

Po zmianie stron podopieczni Łukasza Drożdżala prezentowali się bardzo dobrze. W 55 minucie po jednym ze strzałów koszalinian, bramkarz Kotwicy wykazał się znakomitymi umiejętnościami przy sparowaniu piłki na rzut rożny. Niedługo później kolejna szansa zmarnowana przez Gwardię.

W 61 minucie Mateusz Bachleda doprowadził do rzutu karnego, a sam po obejrzeniu czerwonej kartki opuścił boisko. Rzut karny na bramkę zamienił Sebastian Deja. W 80 minucie wprowadzony w drugiej połowie Marcin Trojanowski podwyższył na 2:0. Napastnik najpierw położył Hartleba, a chwilę później strzałem w prawy róg pokonał bramkarza Gwardii. W 82 minucie drugi rzut karny dla gości, ale Dawid Retlewski przegrał pojedynek z Hartlebem.

Gwardia do końca starała się zdobyć bramkę, ale brakowało skuteczności. Ostatecznie koszalinianie przegrali 0:2 z Kotwicą Kołobrzeg.

W 5 kolejce Gwardia Koszalin zmierzy się na wyjeździe z Jarotą Jarocin. Początek spotkania o godzinie 18:00 w Jarocinie.