Gwardia Koszalin – Mieszko Gniezno 0:2 (0:0)

Koszalińska Gwardia przegrała na własnym stadionie z Mieszkiem Gniezno 0:2. Porażka oznacza, że po 9 kolejkach trzeciej ligi zespół Łukasza Drożdżala zamyka ligową stawkę.

W pierwszej połowie goście stwarzali sobie okazję po szybkich kontrach. Zawodnikom z Gniezna brakowało skuteczności w wykończeniu sytuacji. Gwardia starała się odpowiedzieć, ale próby Sebastiana Gintera, Keisuke Naka oraz Krystiana Krauze nie przyniosły bramki.

Po zmianie stron goście bardzo szybko objęli prowadzenie, po golu Krzysztofa Biegańskiego. Naki próbował szybko doprowadzić do wyrównania, ale jego uderzenie minimalnie minęło bramkę.

Niestety w 66 minucie Biegański podwyższył prowadzenie i strata koszalinian wynosiła już dwa trafienia. Gwardia starała się zdobyć kontaktową bramkę. Niestety szczęście nie sprzyjało zespołowi gospodarzy.

W końcówce spotkania Bartosz Maciąg zobaczył drugą żółtą kartkę i gospodarze kończyli mecz w dziesięcioosobowym składzie. Wynik nie uległ już zmianie, a więc Gwardia przegrała 0:2 z wyżej notowanym rywalem.

Gwardia w 10 kolejce w Koninie zmierzy się z Górnikiem. Spotkanie będzie świętem kibiców, bowiem oba fani obu zespołów darzą siebie dużą sympatią. Spotkanie odbędzie się 28 września o godzinie 15:00.