Gwardia Koszalin – Tytani Wejherowo 36:26 (16:11)

Od wysokiego zwycięstwa 36:26 z beniaminkiem I ligi – Tytanami Wejherowo sezon rozpoczęli szczypiorniści Gwardii Koszalin. Wysoka wygrana dała zespołowi Piotra Stasiuka przewodnictwo w I lidze. Najskuteczniejszym graczem gospodarzy był Maksim Kruchkou zdobywca 10 bramek.

Pierwsze minuty nie zapowiadały tak wysokiej wygranej. Pierwsi na prowadzenie wyszli goście, a po 10 minutach rywalizacji gospodarze prowadzili zaledwie 5:3. W kolejnych minutach utrzymywała się przewaga koszalininian. Od 22 minuty zespół Piotra Stasiuka znacznie przyśpieszył i po serii czterech bramek prowadził już 14:8. Następnie goście odpowiedzieli trzema trafieniami, ale ostatnie słowo należało do Gwardii, której zawodnicy rzucili dwie bramki. Ostatecznie po 30 minutach rywalizacji było 16:11 dla gospodarzy.

Po zmianie stron zespół koszaliński kontrolował przebieg wydarzeń na parkiecie. Kwadrans przed końcem Gwardia posiadała już siedem trafień przewagi – 24:16. Było już niemal pewne, że trzy punkty zostaną w Koszalinie.

Podbudowani gospodarze w ostatnim kwadransie podwyższyli jeszcze prowadzenie, co dało końcowy wynik 36:26. Gwardia od wysokiego zwycięstwa rozpoczęła zmagania w I lidze i została pierwszym liderem rozgrywek.