Górnik Konin – Gwardia Koszalin 2:3 (0:2)

Piłkarze Gwardii Koszalin odnieśli drugie zwycięstwo w sezonie. W meczu 10 kolejki podopieczni Łukasza Drożdżala pokonali na wyjeździe Górnik Konin 3:2.

Pierwsza połowa była szczęśliwsza dla koszalińskiego zespołu. Od pierwszego gwizdka arbitra Gwardia starała się narzucić własny styl gry i to jej piłkarze byli bardziej aktywni, co doprowadzało do sytuacji bramkowych.

Koszaliński zespół w trzy minuty zdążył praktycznie zamknąć mecz. W 23 minucie prowadzenie zespołowi z Pomorza Środkowego dał Aleks Silski, który wykorzystał prostopadłe podanie. Niedługo później Keisuke Naka wykorzystał zamieszanie w polu karnym i podwyższył prowadzenie zespołu Łukasza Drożdżala. W 34 minucie szczęście zabrakło Sebastianowi Ginterowi, który w sytuacji sam na sam trafił w słupek. Do przerwy 2:0 dla Gwardii.

Po zmianie stron nie wiele się działo. Dopiero w 70 minucie Hartleb musiał wybronić groźny strzał Bartosza Zakrzewskiego. W 78 minucie, po krótko rozegranym rzucie wolnym kapitan Górnika Taras Jaworski, fantastycznie zakręcił piłkę, umieszczając ją w siatce Harleba. W 90 minucie, niestety dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienił Zakrzewski i było 2:2.

Wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punków, wówczas sprawy w swoje nogi wziął Sebastian Ginter. Genialne uderzenie pod poprzeczkę dało Gwardii zwycięstwo 3:0.

Bramki: 78′ Taras Jaworski, 90’+ Bartosz Zakrzewski – 23′ Aleks Silski, 26′ Keisuke Naka, 90’+ Sebastian Ginter)

Górnik Konin: Wiktor Beśka – Szymon Bartosik, Robert Jędras (46′ Krystian Sobieraj), Bartosz Zakrzewski, Jakub Staszak, Marcel Koziorowski (46′ Sebastian Antas), Maciej Adamczewski, Mateusz Majer (80′ Tomasz Kowalski), Taras Jaworski, Dawid Kalinowski (62′ Patryk Olczyk), Dawid Przybyszewski.

Gwardia Koszalin: Adrian Hartleb – Mateusz Bachleda, Mateusz Piotrowski, Keisuke Naka, Daniel Wojciechowski, Aleks Hendryk (53′ Cezary Bać), Sebastian Ginter, Krystian Krauze, Aleks Silski (78′ Gabriel Szygenda), Marcin Kurs, Szymon Chać (81′ Damian Miętek).