Gwardia Koszalin – Bałtyk Koszalin 2:0 (1:0)

Gwardia Koszalin pokonała na własnym boisku Bałtyk Koszalin 2:0. Podopieczni Łukasza Drożdzala dzięki wygranej wydostali się ze strefy spadkowej trzeciej ligi.

W pierwszych minutach oba zespoły toczyły wyrównany pojedynek, ale brakowało sytuacji podbramkowych. Bałtyk w 14 minucie miał swoją szansę, ale dobrze ustawiony debiutujący w bramce Gwardii Skoczyk pewnie złapał strzał Gruchały-Węsierskiego. Niedługo później gospodarze mogli objąć prowadzenie, ale Maciąg nie trafił w piłkę w 100% sytuacji.

W 35 minucie gospodarze objęli prowadzenie, wówczas Naka uderzał na bramkę Pogorzelec wybił piłkę przed siebie, a tam stał Piotrowski, który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce.

Bałtyk odpowiedział w 40 minucie, głową uderzył Czenko, a futbolówka zatrzymała się na poprzeczce. Do przerwy Gwardia prowadziła 1:0.

Po zmianie stron podopieczni Mariusza Lenartowicza powinni zdobyć bramkę wyrównującą. W dogodnej sytuacji daleko od bramki uderzał Gruchała. W 64 minucie indywidualną akcję zakończoną bramką przeprowadził Szymon Chać. Gwardia prowadziła 2:0 i była już niemal pewna wygranej.

Emocje były jeszcze w końcówce. W 85 minucie Skoczyk interweniował za polem karnym piłkę przejęli goście. Piłka trafiła do Włodarczyka, a ten z szesnastego metra uderzył nad bramką. Spotkanie zakończyło się wygraną Gwardii 2:0.

Mecz derbowy z Bałtykiem Koszalin był wyjątkowy dla młodego bramkarza naszego klubu – Dawida Skoczyka. Urodzony w 2001 roku golkiper zastąpił między słupkami kontuzjowanego Adriana Hartleba i w bardzo ważnym meczu zadebiutował w ligowym spotkaniu Gwardii Koszalin, popisując się kilkoma udanymi interwencjami‼