Gwardia Koszalin – Nielba Wągrowiec 36:37 (14:18)

Szczypiorniści Gwardii Koszalin doznali pierwszej porażki w sezonie. Podopieczni Piotra Stasiuka po zaciętej walce przegrali 36:37 z Nielbą Wągrowiec, która w poprzednim sezonie była bliska Superligi

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia Nielby, która już w 6 minucie prowadziła 5:1. Następnie Gwardia starała się odrabiać straty, ale udawało jej się jedynie utrzymać cztery bramki straty. Po kwadransie gry było 10:6 dla Wągrowca.

Następnie goście zdołali odskoczyć na sześć trafień. Skuteczna gra w końcówce pierwszej połowy podopiecznych Piotra Stasiuka doprowadziła do stanu 14:18. Do przerwy Nielba prowadziła różnicą czterech trafień.

Na drugą połowę Gwardia wyszła niezwykle zmotywowana i w zaledwie trzy minuty doprowadziła do stanu 17:19. Nielba nie pozwoliła na doprowadzenie do remisu. Już w 41 minucie goście ponownie prowadzili różnicą czterech trafień.

Waleczni gospodarze w końcówce spotkania zdołali zbliżyć się do Nielby na jedno trafienie. Ostatecznie Gwardia przegrała po raz pierwszy w sezonie 36:37.

Najskuteczniejszym graczem Nielby był Paweł Gregor, który rzucił 9 bramek. W drużynie Gwardii najwięcej trafień zdobył Jakub Radosz, również 9.