Żak Koszalin – Trefl II Sopot 100:82

Na ten dzień koszaliński Żak czekał od pierwszej kolejki w niedzielę 3 listopada podopieczni Jacka Imiołka odnieśli pierwszej zwycięstwo w II lidze. Po dobrej drugiej połowie Żak pokonał Trefla II Sopot 100:82.

Pierwsza kwarta dla koszalinian była najsłabsza w całym spotkaniu, co wykorzystali goście. Po 10 minutach rywalizacji Żak przegrywał 15:25. Druga odsłona była znacznie lepsza w wykonaniu gospodarzy, ale strata do rywala wzrosła o jeden punkt. Na przerwę zespół Jacka Imiołka schodził z wynikiem 37:46.

Żacy w drugiej połowie byli zdecydowanie bardziej skuteczni w ataku. Efekt? 70:61 przed decydującą odsłoną dla Żaka. W ostatniej kwarcie gospodarze potwierdzili swoją wyższość zdobywając w całym spotkaniu trzy cyfrowy wynik. Żak Koszalin odniósł pierwsze historyczne zwycięstwo na drugoligowych parkietach 100:82 nad Treflem II Sopot.

Znakomite zawody zagrał Maciej Adamkiewicz, który zdobył w całym spotkaniu 35 puntów.

Żak Koszalin – Trefl II Sopot 100:80 (15:25, 22:23, 33:15, 30:21)