Superliga kobiet: Młyny Stoisław Koszalin – Eurobud JKS Jarosław 2:4, 29:29 (17:15)

W meczu 9. kolejki PGNiG Superligi piłki ręcznej kobiet szczypiornistki Młynów Stoisław Koszalin przegrały przed własną publicznością z Eurobud JKS Jarosław w rzutach karnych 2:4, po 60 minutach rywalizacji było 29:29.

Od pierwszych minut spotkania trudno było typować faworyta. Zespoły długo grały „bramka za bramkę” przy czym obie ekipy popełniały proste błędy. W koszalińskiej drużynie dobrze spisywała się Paula Mazurek. Julia Pietras oraz Magda Balsam. Zawodniczki Eurobudu potrafiły z kolei wyprowadzić kilka skutecznych kontr.Zespoły do końca pierwszej połowy toczyły wyrównaną walkę. Do przerwy było 17:15 na korzyść miejscowych.

W drugiej połowie najwyższe prowadzenie koszalinianek wynosiło zaledwie 3 bramki (35. min, 20:17). Jednocześnie w ekipie „biało-zielonych” zaczęły się problemy ze skutecznością. Kolejne trafienie, tym razem z rzutu karnego zapisały na koncie dopiero po sześciu minutach. W tym czasie przeciwniczki odrobiły straty i znów był remis 21:21. W 48. minucie trzecią karą dwóch minut w zespole Eurobudu ukarana została Moniky Novais Bancilon. Utrata skutecznej w tym meczu rozgrywającej nie zaważyła jednak na dalszej grze drużyny z Jarosławia. Koszalinianki zniwelowały niewielką różnicę bramek i doprowadziły do remisu 29:29 i taki wynik widniał na tablicy wyników po 60 minutach rywalizacji.

W koszalińskim zespole trafiały: Lesia Smolinh oraz Hanna Rycharska. Nie powiodło się natomiast Annie Mączce oraz Gabrieli Haric. Skuteczne w drużynie rywalek były: Magda Balsam, Katarzyna Kozimur, Julia Pietras oraz Olesia Donets.

Młyny Stoisław Koszalin – Eurobud JKS Jarosław 2:4 w rzutach karnych, po 60 minutach 29:29