4 Runda Puchar Polski KOZPN: KP Drawsko Pom. – Gwardia Koszalin 0:4 (0:1)

Gwardia Koszalin w ostatnim meczu o stawkę w 2019 roku pokonała w ramach 4. rundy Pucharu Polski ZZPN na wyjeździe KP Drawsko Pomorskie 4:0 i awansowała do dalszej fazy rozgrywek. Podopieczni Łukasza Drożdżala od 30 minuty grali w osłabionym składzie, po czerwonej kartce dla Jakuba Czyżewskiego.

Pierwsza bramka padła w W 24. minucie. Dośrodkowanie Keisuke Naki na bramkę zamienił Piotr Sulima. W 30. minucie arbiter uznał, że Jakub Czyżewski faulował wychodzącego na czystą pozycję Tomasza Walkiewicza i ukarał zawodnika czerwoną kartką. Do przerwy 1:0 dla koszalinian.

Po zmianie stron gospodarze próbowali pokonać bramkarza Gwardii, ale Skoczyk niedał się pokonać.

W 60. minucie Piotr Sulima podwyższył na 2:0. Dwie minuty później trafił Keisuke Naka, a w 80. minucie w piłkę do siatki skierował Maciej Bachleda. Ostatecznie Gwardia bez większych problemów awansowała do kolejnej rundy.

Na następne mecze Gwardii Koszalin zapraszamy w 2020 roku.