I liga: Gwardia Koszalin – Warmia Energa Olsztyn 26:24 (10:12)

Szczypiorniści Gwardii Koszalin zwycięstwem 26:24 nad Warmią Energa Olsztyn przerwali serię pięciu porażek z rzędu. O zwycięstwie zadecydowała dobra gra w końcówce spotkania.

Pierwsza połowa spotkania byla bardzo wyrównana. W pierwszych fragmentach rywalizacji koszalinianie wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Zespół Piotra Stasiuka utrzymywał przewagę do 19 minuty, wówczas Warmia zaczęła grać skuteczniej. Goście rzucili cztery trafienia z rzedu, co dało im prowadzenie 10:8. W końcówce tej części gry Gwardia nie zdołała zmniejszyć dystansu. Ostatecznie po 30 minutach koszalinianie przegrywali 10:12.

Znakomicie rozpoczęła się druga połowa dla gospodarzy, którzy rzucając pięć bramek z rzędu objęli prowadzenie 15:12. Następnie Warmia Energa powoli zmniejszała straty. W 52 minucie przyjezdni doprowadzli do wyrównania. Skuteczna gra w końcówce dała Gwardii wygraną 26:24.

Najskuteczniejszym zawodnikiem koszalinian okazał się Michał Orzechowski zdobywca 6 bramek. W drużynie z Olsztyna najwięcej bramek zdobył Mateusz Kopyciński, również 6 trafień.

Przed Gwardią wyjazdowe spotkanie z USAR Kwidzyn, zaś przed Warmią Olsztyn mecz na wyjeździe z Tytanami Wejherowo.