I liga: USAR Kwidzyn – Gwardia Koszalin 26:25 (14:10)

Piłkarze ręczni Gwardii Koszalin w ostatnim wyjazdowym meczu w 2019 roku przegrali w Kwidzynie z miejscowym USAR-em 25:26. Po 11 kolejkach Gwardia z dorobkiem 9 punktów zajmuje dziesiąte miejsce.

Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla koszalinian, którzy po trafieniu Maksima Kruchkou w 4 minucie prowadzili 3:1.

Gwardia utrzymywała się na prowadzeniu do 16 minuty, wówczas do remisu 6:6 doprowadził Grzegorz Szczepański. Koszalinianom udało się odzyskać prowadzenie na chwilę w 16 minucie, po trafieniu Michała Orzechowskiego oraz 22 minucie, po bramce Wojciecha Jońca było 9:8 dla Gwardii.

Końcówka pierwszej połowy należała do gospdarzy, którzy w osiem minut rzucili 6 bramek tracąc przy tym zaledwie jedną bramkę. Do przerwy 14:10 dla USAR Kwidzyn.

Po zmianie stron szczypiorniści z Koszalina starali się sprawić miły prezent swojemu trenerowi, który 30 listopada obchodził kolejne „18 urodziny”. Sto lat Piotrze Stasiuk i wiele sukcesów z koszalińskim zespołem. Wróćmy na parkiet, gdzie Gwardia po zmianie stron odpowiedziała bardzo dobrze, odzyskując prowadzenie w 42 minucie, po trafieniu Kruchkou na tablicy było 19:18 dla koszalinian.

Do końcowej syreny żaden zespół nie zdołał odskoczyć na minimum dwa trafienia. Więcej szczęścia w końcówce spotkania mieli gospodarze. Ostatecznie USAR Kwidzyn wygrał 26:25.

Najskuteczniejszym graczem gospodarzy okazał się Bartosz Janiszewski zdobywca 4 bramek. W Gwardii najskuteczniejszy Michał Orzechowski rzucił 6 bramek.

Ostatni mecz Gwardia w 2019 zagra 7 grudnia w Koszalinie z Sokołem Porcelana Lubiana. Początek spotkania o godzinie 17:00 w hali przy ul. Fałata 34 w Koszalinie.