I liga: Gwardia Koszalin – Meble Wójcik Elbląg 31:24.

Szczypiorniści Gwardii Koszalin pokonali przed własną publicznością Meble Wójcik Elbląg 31:24.

Początek spotkania był wyrównany. W 10 minucie rywalizacji gospodarze prowadzili 6:4. Po upływie kolejnych dziesięciu minut podopieczni Piotra Stasiuka prowadzili już 10:6. Końcówka pierwszej połowy, również należała do Gwardii, która do przerwy prowadziła 17:10.

Po zmianie stron koszalinianie kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. W 38 minucie było 21:13 dla gospodarzy. Następnie Meble Wójcik nieco odrobiły straty zmniejszając prowadzenie Gwardii do sześciu trafień. Koszaliński zespół szybko przywrócił swoją dominację na parkiecie, w 50 minucie prowadził już 28:19. W końcowych minutach zespół Piotra Stasiuka nie odpuszczał i wygrał efektownie całe spotkanie, którzy ostatecznie wygrali spotkanie 31:24.

Po 12 kolejkach spotkań Gwardia z 18 punktami na koncie ma szansę awansować na szóstą lokatę. Przed spotkaniem koszalinianie z 15 oczkami zajmowali ósmą lokatę, zaś Meble Wójcik z 11 punktami plasowali się na dziewiątej pozycji.