PP ZZPN: Bałtyk Koszalin – Świt Skolwin 0:3 (0:1)

Koszaliński Bałtyk przegrał w finale Pucharu Polski ZZPN ze Świtem Skolwin 0:3. Triumfator awansował do 1 rundy centralnych rozgrywek Pucharu Polski.

Mecz rozgrywany w Koszalinie, był wyrównanym widowiskiem. Na początku spotkania Bałtyk mógł prowadzić, ale futbolówka zatrzymała się na poprzeczce. Niedługo później piłka wpadła do siatki9, ale arbiter dopatrzył się spalonego. Goście objęli prowadzenie w 24 minucie, po rzucie karnym, którego na bramkę zamienił Adam Nagórski. Pod koniec pierwszej połowy oba zespoły nie stworzyły zagrożenia. Do przerwy Świt prowadził 1:0.

Po zmianie stron goście mogli podwyższyć prowadzenie, ale swojej szansy nie wykorzystał Adam Ładziak. Gospodarze odpowiedzieli strzałem z rzutu wolnego, Dawid Kisły minimalnie przestrzelił. Kolejną szansę miał Jakub Forczmański, ale piłka tylko zatrzymała się na słupku. W 84 minucie Przemysław Brzeziański podwyższył na 2:0 wykorzystując rzut karny. Trzecią bramkę zdobyli w doliczonym czasie gry, a jej autorem był Filipowicz.

Ostatecznie Świt Skolwin pokonał w finale Pucharu Polski koszaliński Bałtyk 3:0. Za triumf w PP ZZPN Świt otrzymał 40 tysięcy złotych, zaś Bałtyk za udział w finale otrzymał 10 tysięcy złotych

Bałtyk Koszalin – Świt Szczecin 0:3 (0:1)
0:1 Nagórski (25. karny)
0:2 Brzeziański (86. karny)
0:3 Filipowicz (90)

Bałtyk: De Clerck – Waleński, Jasitczak, Czenko, Ponurko, Kruczkowski, Kisły (76. Janasik), Forczmański (80. Duszkiewicz), Putno, Duszkiewicz, Ginter (50. Gruchała).

Świt: Matłoka – Baranowski, Bil, Wyganowski, Kosacki, Wojdak (80. Mach), Ładziak, Brzeziański, Krawiec (46. Wojtasiak), Nagórski (75. Filipowicz), Nagamatsu (90. Żulpo).