26 Memoriał im. Mirosława Wiącka

Triumfatorzy turnieju – Gwardia Koszalin

W Sianowie już po raz 26 upamiętnili pamięć po Mirosławie Wiącku oldboje z Sianowa i okolic. W tegorocznej edycji zbierano pieniądze na protezę dla Mateusza Bugajskiego. Udało się zebrać ponad 9 tysięcy. W rywalizacji udział wzięło dziewięć zespołów. Najlepszym zespołem okazała się koszalińska Gwardia, drugą lokatę zajęli zawodnicy Victorii Sianów, a podium zamknęli piłkarze Almir Słupsk.

Oprócz wyżej wymienionych drużyn udział w memoriale wzięli Victoria II Sianów, Bałtyk Koszalin, Boiskowi Koledzy Mirosława WiąckaWiącka, Przyjaciele Bugajskiego, Jesion Trans Oldboje Tychowo, MAXTRANS/Sokół Karlino.

Grano, aby pomóc w zakupie profesjonalnej protezy nogi dla 39-letniego Mateusza Bugajskiego z Koszalina – bramkarza w zespołach juniorskich Bałtyku Koszalin oraz Gwardii Koszalin, a w piłce seniorskiej, bramkarza Leśnika Manowo i Bajgla Będzino

Zespoły grały o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Sianów – Macieja Berlickiego, który rok temu przejął patronat nad Memoriałem! Poprzednie rozgrywane były o Puchar Prezesa Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej! Ponadto każdy zespół z sianowa wyjechał z pucharem.

Gospodarzem Memoriału, był wicemistrz Pomorskiej I Ligi Oldbojów – Stowarzyszenie Victoria Sianów. Organizatorami: Urząd Gminy i Miasta w Sianowie, Starostwo Powiatowe w Koszalinie i Stowarzyszenie Victoria Sianów, a imiennie: alfabetycznie biorąc: Krzysztof Gort – Przedstawiciel Stowarzyszenia, Tomasz Tesmer – Wicestarosta Koszaliński i Ryszard Wątroba.

O Mirosławie Wiącku:
25-letni, były bramkarz Gwardii Koszalin, Tura Koszalin, Darłovii Darłowo i Tura Victorii Sianów, zginął w wypadku samochodowym, 2 kwietnia 1995 r. Drugi z pasażerów, 45-letni Stanisław Pochwała, zmarł po przewiezieniu do szpitala. Kierowca pojazdu, który uderzył w pojazd, w którym jechali tragicznie zmarli, prowadził samochód w stanie nietrzeźwym!

Zdjęcia / fot. Artur Rutkowski