Startuje III liga: 22 drużyny na starcie

Już 1 sierpnia na boiska powracają zawodnicy piłkarskiej trzeciej ligi. W pierwszej kolejce Bałtyk Koszalin zmierzy się na wyjeździe z GKS-em Przodkowo, Gwardia Koszalin podejmie Radunię Stężyca.

Gwardia Koszalin – Radunia Stężyca, 1 sierpnia godzina 17:00
Podopieczni Łukasza Drożdżala w poprzednim sezonie z Radunią zmierzyli się tylko raz. W Stężycy a po 90 minutach na tablicy widniał remis 2:2, co należało uznać za sukces koszalińskiego zespołu. Przeciwnik Gwardii sezon 2019/2020 zakończył na pozycji wicelidera i był jedynym zespołem w stawce, który w całych rozgrywkach nie zaznał porażki. Zespół z Fałata 34 w sezon 2019/2020 zakończył na dwunastej pozycji.

Radunia Stężyca – Bałtyk Koszalin, 1 sierpnia godzina 17:00

Bałtyk Koszalin na inaugurację sezonu zmierzy się z beniaminkiem trzeciej ligi, GKS-em Przodkowo. Gospodarze spotkania do trzeciej ligi powracają po dwóch sezonach nieobecności. Zespół Mariusza Lenartowicza poprzedni sezon ukończyli na trzynastej lokacie. Koszalinianie z GKS-em ostatni raz mierzyli się w sezonie 15/16, wówczas dwukrotnie górą byli piłkarze z Przodkowa (7:2 w Przodkowie, 0:2 w Koszalinie). Teraz przyszedł czas rewanżu.

Rozpoczynający się sezon znacząco będzie się różnić od wcześniejszych. W lidze rywalizować będą, aż 22 drużyny. Rozgrywki III ligi grupa 2 zostaną rozegrane w dwóch rundach: zasadniczej i finałowej.

Runda zasadnicza: każda drużyna rozgrywa z pozostałymi drużynami jeden mecz zgodnie z terminarzem rozgrywek.
Po rozegraniu rundy zasadniczej drużyny zostaną podzielone na dwie grupy: A i B, w których będą występować w rundzie finałowej:
a)grupa A: Kluby z miejsc 1-8 po rundzie zasadniczej
b)grupa B: Kluby z miejsc poniżej 8 lokaty po rundzie zasadniczej.
Runda finałowa w grupie A: każdy klub w swojej grupie rozgrywa 14 zawodów systemem każdy z każdym z pozostałymi klubami zgodnie z terminarzem rozgrywek.
Runda finałowa w grupie B: każdy klub w swojej grupie rozgrywa z pozostałymi klubami w swojej grupie jeden mecz zgodnie z terminarzem rozgrywek.
Klubom po zakończeniu sezonu zostanie uwzględniona liczba punktów oraz bilans bramkowy zdobyty w rundzie zasadniczej oraz w rundzie finałowej

Zobacz, również:

 

Zabrania się kopiowania treści i zdjęć ze Sportowiec.info. Jesteś zainteresowany zdjęciem? Napisz: artur@sportowiec.info