I liga: Łysiak w Koronie

Paweł Łysiak podpisał kontrakt z Koroną. 24-letni pomocnik związał się z kieleckim klubem umową do końca czerwca 2022 roku.

Paweł Łysiak to wychowanek Passata Bukowo Morskie, a następnie zawodnik grup juniorskich Bałtyku Koszalin. W tym klubie debiutował również w seniorskim futbolu. W 2014 roku został zawodnikiem juniorów VfL Wolfsburg. W Niemczech spędził półtora roku, a po powrocie do Polski trafił do Wisły Płock. Potem występował w Kotwicy Kołobrzeg, niemieckim SV Eichede, Gwardii Koszalin oraz ponownie w Bałtyku. Przed początkiem minionego sezonu podpisał kontrakt z drugoligowymi Błękitnymi Stargard. W ich barwach zagrał w 33 ligowych meczach (32 rozpoczynał w podstawowej jedenastce) oraz zanotował dziewięć asyst.

Czas na nowy etap w karierze. Chcę pomóc Koronie w szybkim powrocie do Ekstraklasy. W Kielcach tworzy się fajna drużyna, która mam nadzieję dostarczy kibicom wiele powodów do radości – mówi 24-letni pomocnik.

Paweł Łysiak to gracz środka pola, ale w swojej karierze często występował również w ofensywie. W sezonie 2018/19 w barwach Bałtyku Koszalin w 33 spotkaniach strzelił 15 goli oraz dołożył 8 asyst.

Niezwykle kreatywny zawodnik, z przeglądem pola, dobrym ostatnim podaniem. Silny, mocny fizycznie, a przy tym znakomicie wyszkolony technicznie – charakteryzuje swojego nowego podopiecznego trener Maciej Bartoszek.