Tajniki obstawiania piłki nożnej


Piłka nożna jest bez wątpienia najpopularniejszym sportem na świecie – nie może więc dziwić, że u legalnych bukmacherów znaleźć można mnóstwo zakładów wzajemnych na tę właśnie dyscyplinę. Czy są zasady, które zwiększają szanse na sukces w typowaniu piłki nożnej? Jak obstawiać, by wygrywać? Podpowiadamy.

Wiele osób uważa, że zakłady bukmacherskie to najmniej losowa ze wszystkich gier hazardowych, a to ze względu na fakt, że podczas typowania liczy się nie tylko szczęście, ale również umiejętności analizowania statystyk czy formy danej drużyny. Dotyczy to również piłki nożnej. – Wielu graczy uważa, że przeczucie i szczęście, to niemal pewny sukces w bukmacherce. Wielu graczom trudno zgodzić się z taką tezą – tym bardziej, jeśli myślimy o regularnym typowaniu „na poważnie”, za stawki większe niż przysłowiowe i owiane już wieloma opowieściami 2 zł. Wówczas potrzebujemy nie tylko obycia z obstawianą ligą i konkretnymi drużynami, ale także musimy posiadać umiejętność analitycznego myślenia, która w wielu przypadkach jest nieoceniona – mówi Magda Stępień, ekspertka portalu LegalSport.pl zajmującego się analizą rynku zakładów wzajemnych w naszym kraju.

Jak obstawiać piłkę nożną?

Typowanie piłki nożnej nie może opierać się jedynie na przeczuciu, ale także na fachowej, specjalistycznej wiedzy. Aktualna forma zespołu, statystyki ostatnich spotkań, doniesienia medialne na temat atmosfery w drużynie – wszystko to może przełożyć się na sukces w obstawianiu wyników meczów piłki nożnej. Powyższych informacji można oczywiście szukać bezpośrednio na stronach internetowych klubów, ale także na różnego rodzaju portalach sportowych, specjalistycznych serwisach ze statystykami i w innych źródłach, nie tylko internetowych.

Jeśli już o statystykach mowa – są one naprawdę bezcennym źródłem wiedzy o formie i długoterminowych trendach dotyczących występów danej drużyny. Wyniki u siebie i na wyjeździe, minuty zdobywania i tracenia goli, liczby wykonywanych rzutów rożnych i wolnych, rezultaty spotkań rozgrywanych w ostatnich sezonach – wszystko to bardzo pomaga w prawidłowym typowaniu wyników.

Są gracze (zobacz poradnik dla typerów, o metodach stawiania zakładów bukmacherskich przez internet), którzy w przypadku piłki nożnej lubią za kilka złotych postawić kupon akumulowany, składający się nawet z kilkudziesięciu spotkań o niskim kursie (tzw. pewniaków). Owszem, zdarzają się sytuacje, kiedy tego typu kupony okazują się poprawne, a gracz zgarnia imponującą wygraną. Osoby, którym zależy na mniejszych, ale systematycznych wygranych, zdecydowanie częściej typują jednak kupony składające się maksymalnie z dwóch meczów. Rachunek prawdopodobieństwa jest prosty – łatwiej trafić wynik dwóch spotkań niż piętnastu.

Najlepsi typerzy piłki nożnej wybierają zdarzenia z kursem minimalnym około 1,50, choć oczywiście kierować się można również innymi kategoriami. Są osoby, które bez względu na to, jakie mecze znajdują się na kuponie, nie zmieniają jego stawki, co pozwala im minimalizować ewentualne straty własnego kapitału. Inni gracze kierują się kibicowskimi sympatiami. Fani futbolu z Koszalina mogą np. regularnie obstawiać na jednym kuponie wyniki dwóch tutejszych drużyn występujących w II grupie III ligi, czyli Gwardii i Bałtyku. Rozsądne, systematyczne typowanie ich wyników, poprzedzone solidną analizą aktualnych statystyk, naprawdę zwiększa szanse na wygraną – a o to w ostatecznym rozrachunku w zakładach bukmacherskich chodzi.

Zapraszamy też do śledzenia wydarzeń piłkarskich, piszemy o nowych zawodnikach, transferach i ciekawych wydarzeniach ligowych.

Graj odpowiedzialnie u legalnych bukmacherów, z ważną licencją Ministerstwa Finansów. Korzystanie z usług zakładów bukmacherskich jest przeznaczone jedynie dla osób powyżej 18 roku życia.