III liga: Trzy punkty jadą do Koszalina, Gwardia przegrywa

W trzeciej kolejce sezonu 2020/2021 trzeciej ligi z koszalińskich zespołów tylko Bałtyk ma powody do radości. Podopieczni Mariusza Lenartowicza odnieśli pierwszą wygraną w sezonie, Gwardia na własnym boisku przegrała z GKS-em Przedkowo.

Unia Swarzędz 0-3 Bałtyk Koszalin
Bartłomiej Putno 12 (k), 45, Jakub Forczmański 24

Już w pierwszej połowie Bałtyk ustalił wynik spotkania. Wynik w 12 minucie otworzył Bartłomiej Putno, gdy wykorzystał rzut karny. W 24 minucie koszalinianie prowadzili już 2:0, tym razem do siatki trafił Jakub Forczmański. Tuż przed zmianą stron drugiego swojego gola w meczu zdobył Bartłomiej Putno. Po zmianie stron bramki już nie padły. Po trzech kolejkach Bałtyk ma na swoim koncie 4 punkty.

Gwardia Koszalin 1-3 GKS Przodkowo
Adam Gross 90 – Michał Szałek 12, Łukasz Stasiak 82, Mateusz Dąbrowski 90

Koszalińska Gwardia do spotkania przystępowała z dobrymi nastrojami po wygraniu w poprzedniej kolejce, aż 6:0 z Chemikiem Police. Niestety podopieczni Łukasza Drożdżala już w 12 minucie przegrywali po golu Michała Szałka. Gwardia miała swoje szanse, ale nie potrafiła zamienić ich na bramkę. W końcówce spotkania Łukasz Stasiak podwyższył na 2:0, a w 90 minucie trzecie trafienie dla gości zdobył Mateusz Dąbrowski. W doliczonym czasie gry honor Gwardii uratował Adam Gross. Po trzech kolejkach Gwardia ma na swoim koncie 3 punkty.

W czwartej kolejce Gwardia zmierzy się w Swarzędzu z Unią, Bałtyk podejmować będzie Sokół Kleczew.

Zdjęcia z meczu Gwardia Koszalin – GKS Przodkowo 1:3 / fot. Aleks Fotografia