III liga: Gryf Wejherowo – Bałtyk Koszalin 2:3 (1:1)

Zespół trzecioligowego Bałtyku Koszalin z trudnego terenu przywiózł komplet punktów. Podopieczni Mariusza Lenartowicza w 9 kolejce pokonali spadkowicza z drugiej ligi – Gryf Wejherowo 3:2.

W 16 minucie i po stałym fragmencie gry, bramkę zdobywa Arkadiusz Jasitczak. Radość Bałtyku nie trwała jednak długo, trzy minuty później gospodarze odpowiadają kapitalnym strzałem z rzutu wolnego.

Druga połowa, kolejny stały fragment gry i tym razem Szymon Waleński pokonuje bramkarza Gryfa. Dwa trafienia obrońców pozwoliły koszalinianom wyjść na prowadzenie. W 83 minucie Bartłomiej Putno podwyższył prowadzenie Bałtyku. W 95 minucie gospodarze zmniejszyli rozmiary porażki, po skutecznym rzucie karnym. Bałtyk wygrał 3:2, koszalinianie po tej wygranej awansowali na 7 miejsce.

Za tydzień zespół Mariusza Lenartowicza będzie gościć ostatniego w tabeli Mieszko Gniezno. Mecz 4 października o godzinie 12.00