II liga: Żak Koszalin – AMW Asseco Arka Gdynia 90:78

Żak Koszalin bez większych problemów odnosi zwycięstwo z AMW Asseco Arka Gdynia 90:78. Koszalinian do zwycięstwa poprowadził Darrell Harris zdobywca 27 punktów. W drużynie gości najwięcej punktów zdobył Olaf Parzanowski – 25.

Od początku spotkania Żak przeważał na całej długości parkietu. Efekt? Prowadzenie 14:0 w piątej minucie rywalizacji. W dalszej części pierwszej ćwiartki Żak kontrolował przebieg wydarzeń. Po 10 minutach koszalinianie prowadzili 22:13.

Kolejna kwarta to sporo rotacji w składzie gospodarzy, ale nie przekładało się to na wynik. Żak w pełni kontrolował mecz. Na długą przerwę podopieczni Piotr Ignatowicza schodzili z prowadzeniem 43:25.

Po zmianie stron goście zaczęli dochodzić do głosu. Przewaga Żaka zaczęła topnieć. Przed ostatnimi 10 minutach gospodarze mieli przewagę 12 punktów.

Ostatnia odsłona spotkania nie zmieniła losów spotkania. Ostatecznie Żak wygrał w pełni zasłużenie 90:78.