Juniorzy: Bałtyk bliżej CLJ

Juniorzy Bałtyku Koszalin są jedną nogą w Centralnej Lidze Juniorów U-17. Koszalinianie w pierwszym meczu barażowym pokonali Zawiszę Bydgoszcz 3:1. Podopieczni Łukasza Korszańskiego w niedzielę 29 listopada czeka spotkanie rewanżowe w Bydgoszczy.

Od pierwszej minuty Bałtyk ruszył do ataku. Już w 3 minucie Krystian Glama wykorzystał zamieszanie w polu karnym, po rzucie wolnym i z bliskiej odległości wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. W 40 minucie strzelec pierwszej bramki w meczu został sfaulowany w polu karnym, a jedenastkę na bramkę zamienił Kacper Dudek. Do przerwy Bałtyk prowadził 2:0.

Po zmianie stron ponownie to gospodarze jako pierwsi zaatakowali. W 55 minucie rzut rożny strzałem głową na bramkę zamienił Konrad Bryszewski. Zawisza szybko odpowiedział. Strzał z rzutu wolnego obronił Staciwa, ale nie zdołał utrzymać piłki, a do siatki piłkę skierował Gorzycki.

Do przerwy bramki już niepadły. Bałtyk posiada dobrą zaliczkę przed rewanżem w Bydgoszczy. Podopieczni Łukasza Korszańskiego muszą być czujni, aby nie dać rywalowi okazji do wyrwania awansu do Centralnej Ligi Juniorów U-17.

Bałtyk Koszalin – Zawisza Bydgoszcz 3:1 (2:0)
Bramki: 1:0 Glama (3.), 2:0 Dudek (41. karny), 3:0 Bryszewski (55.), 3:1 Gorzycki (57.).
Bałtyk: Staciwa – Chotkowski, Majewski, Bryszewski, S. Graf, Wotawa (46. Karpicz), J. Graf (67. Mazur), Szwejda (75. Staniszewski), Wójtów (60. Grochowski), Glama (90. Gałan), Dudek (85. Frączczak).